W dniach 9-11 kwietnia 2010 roku w Warszawie, 16 kwietnia w Szczecinie, 16-17.04.w Lublinie, a 17 kwietnia we Wrocławiu i Gdańsku odbędzie się ogólnopolska, trzecia już edycja imprezy popularyzującej biotechnologię pod hasłem „DNA - Encyklopedia życia".

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli Prezes Polskiej Federacji Biotechnologii prof. Tomasz Twardowski, Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, prof. Alojzy Szymański, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Marek Bojarski oraz rektor Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, prof.  Andrzej Dąbrowski.

Warsztaty Naukowe „DNA - Encyklopedia życia" organizowane przez Akademickie Stowarzyszenie Studentów Biotechnologii ma na celu przybliżenie społeczeństwu tematyki związanej z DNA i biotechnologią.

W programie „DNA - Encyklopedia życia" przewidziane są otwarte wykłady, interaktywne pokazy, prezentacje i ekspozycje skierowane do wszystkich bez względu na wiek, czy wykształcenie. Nasze warsztaty cieszą się coraz większym zainteresowaniem z roku na rok, a uczestnictwo w nich jest całkowicie bezpłatne. (red.)

oem software