Z inicjatywy warszawskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów uruchominono stronę Etykawszkole.pl.

Projekt ma na celu wspieranie nauczycieli, młodzieży i rodziców w zakresie przedmiotów szkolnych z grupy "Edukacja Obywatelska", a szczególnie pomoc w wypracowaniu materiałów pomocniczych do nauki "Etyki".

W pierwszej kolejności pomoc jest adresowana do nauczycieli etyki, którzy są pozbawieni ze strony MEN jakichkolwiek materiałów do prowadzenia lekcji. Bardzo często jest to powód, że żaden z nauczycieli zatrudnionych w danej szkole nie podejmuje się uczenia etyki, chociaż byliby chętni i uczniowie i ich rodzice.

W następnej kolejności inicjatorzy programu chcieliby dotrzeć do rodziców dzieci pozbawionych możliwości uczęszczania na lekcje etyki i pomóc im w zorganizowaniu zajęć. Ich głównym celem jest dostarczenie rodzicom informacji kiedy i na jakich zasadach mogą ubiegać się o zorganizowanie lekcji etyki w szkołach swoich dzieci.

W dalszej kolejności jest planowane opracowanie (wspólnie ze współpracującymi z PSR nauczycielami etyki) społecznego podręcznika do etyki i bezpłatne udostępnianie go na stronie internetowej PSR.

Etyka w Szkole jest projektem otwartym, neutralnym i niekomercyjnym. Oznacza to że:

• Do projektu może dołączyć każdy, komu temat etyki w polskich szkołach jest bliski i dysponuje materiałami lub przemyśleniami w tym temacie, którymi chciałby się podzielić.

• Na portalu nie bedzie promowana żadna partia polityczna czy światopogląd religijnego. Portal jest kierowany do wszystkich zainteresowanych etyką w szkołach bez względu na przekonania religijne czy polityczne.

• Niekomercyjność jako warunek niezależności - portal tworzą ludzie, którym temat etyki w szkole jest bliski i wszystkie wydatki ponoszą z „własnej kieszeni". Na portalu nie będzie żadnych reklam ani artykułów sponsorowanych, dlatego twórcy będą wdzięczni za zaangażowanie i promowanie serwisu.

oem software