Zakończył się Festiwal Nauki, zorganizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Wydziały Zamiejscowe WSB w Cieszynie i Olkuszu.

W festiwalu uczestniczyło ponad 12 tysięcy osób i 83 prelegentów - osobistości ze świata nauki, kultury, sportu i biznesu; odbyło się blisko 80 wykładów, warsztatów, laboratoriów oraz imprez towarzyszących. Równolegle trwające trzy największe imprezy popularyzujące naukę pokazały, że wciąż mało jest tego typu inicjatyw w południowej Polsce.

Festiwal Nauki po raz pierwszy został zorganizowany w 2005 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej w ścisłej współpracy z Urzędem Miasta w Dąbrowie Górniczej. Przedsięwzięcie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem, a z biegiem czasu inicjatywa stała się tradycją, przerodziła się w coroczne obchody święta nauki na wielką skalę.

Przez kilka lat Festiwal Nauki organizowany był jedynie w siedzibie głównej WSB w Dąbrowie Górniczej, z czasem w Wydziale Zamiejscowym WSB w Cieszynie (to już piąta edycja) oraz w Wydziale Zamiejscowym WSB Olkuszu (w tym roku miał miejsce I Festiwal Nauki w Olkuszu).

Od początku organizacji Festiwalu Nauki organizatorzy kładą nacisk na włączanie w inicjatywę nie tylko wysokiej klasy naukowców, ale również przedsiębiorców, którzy osiągnięcia nauki wykorzystują w pracy dla przemysłu, biznesu. Festiwal Nauki bowiem to sposób na zainteresowanie przemysłu i firm potencjalnymi możliwościami zastosowań badań i odkryć naukowych.

Zamierzeniem organizatorów Festiwalu Nauki jest uczestnictwo w procesie kształtowania społeczeństwa dysponującego coraz większym zasobem i poziomem wiedzy, przekonanie, że wiedza stoi w centrum najważniejszych procesów cywilizacyjnych.

Uczestnictwo we wszystkich spotkaniach festiwalowe jest całkowicie bezpłatne, a możliwość wzięcia udziału w kilku wydarzeniach daje sposobność zagłębienia się w tajniki nauki i techniki z bardzo wielu dziedzin.

Galeria zdjęć z tegorocznych festiwali:

www.wsb.edu.pl/festiwalnauki - Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej

www.wsb.edu.pl/festiwalwcieszynie - Festiwal Nauki w Cieszynie