98 lat temu, 15 listopada 1915 roku o godz. 13.00 w obecnym gmachu fizyki Politechniki Warszawskiej „odbył się akt otwarcia Politechniki”. Od tego momentu uczelnia zaczęła funkcjonować pod nazwą Politechnika Warszawska z polskim językiem wykładowym. W 2005 roku Senat PW ustanowił 15 listopada Dniem Politechniki.

W tym roku będzie to nie Dzień, ale Dni Politechniki – 14, 15 i 16 listopada, podczas których zostanie zainaugurowana działalność Polskiego Instytutu Technologii oraz zostanie odsłonięte (przed Małą Aulą Gmachu Głównego PW) popiersie prof. Jana Czochralskiego (rok 2013 jest Rokiem Jana Czochralskiego). Obie uroczystości odbędą się 15.11.13, podobnie jak tradycyjny bieg przełajowy o puchar Rektora PW na stadionie Syrenki.  Biorą w nim udział studenci i pracownicy.

W sobotę 16 listopada  w godz. 1000 – 1500  na placu przed Gmachem Głównym  odbędzie się Piknik Studenckich Kół Naukowych.  Można będzie więc zobaczyć, czym zajmują się entuzjaści zrzeszeni w ponad 100 kołach naukowych.

Chętnych do zapoznania się z historią PW  w sobotę 16 listopada  o godz. 1000, 1100, 1200, 1300 i 1400   będą oprowadzać po Politechnice Warszawskiej i jej historycznych obiektach pracownicy Muzeum PW.

W sobotnie popołudnie i wieczór w Dużej Auli Gmachu Głównego odbędzie się natomiast  „Gala złotej Kredy”, na której studenci nagrodzą najlepszych wykładowców i  najlepszych prowadzących ćwiczenia laboratoryjne.   Tu również odbędzie się finałowa gala wyborów najsympatyczniejszej studentki i studenta  Politechniki Warszawskiej.

Więcej o wydarzeniu - www.pw.edu.pl