Narodowe Centrum Badań Jądrowych we współpracy z Ministerstwem Gospodarki i Przedsiębiorstwem Użyteczności Publicznej Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych w dniach 26-30 października 2015 organizuje VIII Międzynarodową  Szkołę Energetyki Jądrowej. Wykłady i warsztaty odbywać się będą w Warszawie, w Różanie  oraz w Świerku.

Szkoła jest kierowana do nauczycieli i studentów, pracowników administracji i urzędów publicznych, samorządów lokalnych, służb mundurowych, inwestora elektrowni jądrowej, przedsiębiorstw, uczelni oraz instytutów zaangażowanych w program budowy elektrowni jądrowej w Polsce, a także wszystkich zainteresowanych prezentowaną tematyką. Podobnie jak w poprzednich latach większość wykładów będzie prowadzona przez zagranicznych ekspertów z różnych krajów.

Tegoroczna Szkoła będzie poświęcona zagadnieniom:

• rozwoju energetyki jądrowej,

• wpływu małych dawek promieniowania na zdrowie,

• postępowania z odpadami promieniotwórczymi,

• medycyny nuklearnej

• wdrażania energetyki jądrowej na przykładzie Wielkiej Brytanii.

Nowością 8. Edycji będzie wstępna sesja w Narodowym Centrum Badań Jądrowych (NCBJ), wypełniona wykładami i ciekawymi doświadczeniami w zakresie promieniowania jonizującego i ochrony radiologicznej. Obok warsztatów w NCBJ, w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych (ZUOP) i w Krajowym Składowisku Odpadów Promieniotwórczych (KSOP), odbędą się również sesje treningowe w części wykładowej. W tym roku będą one dotyczyły procesu wyboru i oceny lokalizacji dla elektrowni jądrowych oraz problematyki przetwarzania i składowania nisko i średnioaktywnych odpadów promieniotwórczych.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w Szkole Energetyki Jądrowej mogą się zarejestrować i zapoznać z programem na www.szkola-ej.pl