Nowa wystawa w Muzeum Ziemi PAN

Utworzono: wtorek, 15, marzec 2016 ANNA LESZKOWSKA Drukuj E-mail

Zachłanność, fot. Dominik ChrzanowskiNasze fascynacje  - to tytuł wystawy fotografii czynnej do 31 marca w Muzeum ziemi PAN w Warszawie.

Wystawa jest jednocześnie rozstrzygnięciem konkursu fotograficznego wyłaniającego Fotografa Roku Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody (OM ZPFP).


W tym roku pozytywna rywalizacja rozgrywała się w dziewięciu kategoriach konkursowych, zarówno w precyzyjnie określonych, takich jak: „krajobraz“, „ptaki“, „ssaki“, jak i pozwalających na większą dowolność interpretacji, jak: „impresja oraz kompozycja“ i „forma“. Mazowsze, fot. Robert Dejtrowski


Na szczególną uwagę zasługuje „świat w naszych rękach”, kategoria, której przesłaniem jest prezentacja skomplikowanych relacji człowiek - cywilizacja. Zgłaszane zdjęcia w tej tematyce powinny prezentować problemy, przykłady dewastacji jak i ochrony przyrody. Spotkać tu możemy także spontanicznie pojawiające się rośliny czy zwierzęta w środowisku silnie przekształconym przez człowieka.W tym roku członkowie zgłosili do konkursu przeszło 600 fotografii. Jury w składzie: Marcin Dobas  (przewodniczący), Teresa Tuleja oraz Ewa Kacperek przyznało nagrody i wyróżnienia w dziewięciu kategoriach oraz nagrodę Grand Prix. Konkursy przeprowadzone w poszczególnych okręgach ZPFP to pierwszy etap - kolejnym krokiem będzie rywalizacja o tytuł ogólnopolskiego Fotografa Roku ZPFP.


 


 


Więcej - http://mz.pan.pl

  

Odsłony: 795
Our website is protected by DMC Firewall!