CopyCamp 2016

Utworzono: czwartek, 20 październik 2016 ANNA LESZKOWSKA Drukuj E-mail

Piata edycja Międzynarodowej Konferencji CopyCamp 2016 dotycząca przyszłości prawa autorskiego w Europie odbędzie się w Warszawie w dniach 27 – 28.10.16.
 


Konferencje CopyCamp to nie tylko debaty o prawie autorskim, ale i forum wymiany poglądów  oraz zajęć praktycznych (warsztaty) dla przedstawicieli instytucji kulturalnych, mediów, sektora kreatywnego, środowisk naukowych, prawniczych, politycznych i pozarządowych.


W tym roku o doświadczeniach związanych z prawem autorskim w dobie cyfryzacji będą mówić prelegenci w wielu państw, z których znaczna część pochodzi z państw Grupy Wyszehradzkiej.


Jak podają organizatorzy konferencji  - celem tegorocznej edycji jest wykorzystanie szczególnego dorobku CopyCampu do wsparcia dialogu wokół przyszłości prawa autorskiego w Europie. „Chcemy zgromadzić jak najliczniejszą grupę osób zaangażowanych w dyskusję na temat wpływu prawa autorskiego na życie społeczne, edukację, ekonomię i politykę, które zechcą zaprezentować swoje opinie międzynarodowej publiczności” – piszą na swojej stronie.


Tematyka konferencji będzie dotyczyć prawa autorskiego i sztuki, modeli wynagradzania, prawa autorskiego w edukacji i nauce, technologiach i innowacjach, prawa autorskiego i praw człowieka, egzekucji prawa autorskiego, ale i jego tworzenia, a także języka debaty prawno- autorskiej.


 


Więcej informacji - http://copycamp.pl/


 


 

Odsłony: 829
DMC Firewall is a Joomla Security extension!