Tak to widzę

Utworzono: wtorek, 09 maj 2017 Anna Leszkowska Drukuj E-mail


W Muzeum Ziemi PAN w Warszawie w dniach 10.05. – 4.06.17 można oglądać wystawę fotografii przyrodniczej Ewy Kacperek pt. „Tak to widzę”.

MZ4Ewa Kacperek – autorka niezwykłych fotograficznych ujęć w taki sposób opisuje to, co możemy zobaczyć na wystawie:
„Spośród zdjęć zrobionych przeze mnie w ciągu ostatnich 5 lat wybrałam te, które najbardziej lubię.


Tak właśnie widzę to, co mnie otacza: światło w kroplach rosy, promienie wschodzącego słońca zatrzymane przez mgłę, bursztynową muszelkę uwięzioną w bryle lodu.


MZ2Każde z tych zdjęć ma swoją historię, o każdym mogłabym coś opowiedzieć – jak powstały, co czułam gdy naciskałam spust migawki, jaki był nastrój tamtego świtu na tamtej łące. Mogłabym mówić o radości, jaką daje obserwowanie krzątaniny mrówek, o spokoju, jaki ogarnia w ciszy poranka, o łomocie serca, gdy łoś przechodzi tuż obok bez strachu.
Dla mnie fotografowanie to przede wszystkim emocje.MZ3

Mieszkam pod Warszawą w sąsiedztwie Wisły i Puszczy Kampinoskiej. Mam więc niedaleko na łąki z kwiatami i owadami, na śródpolne miedze pełne maków, do leśnych bagienek, w których mieszkają żaby i traszki. Często eksperymentuję. Wymyślam ujęcia i sposoby ich realizacji by nie były sztampowe, oklepane, takie jakich wiele.
MZ1Lubię zdjęcia nieoczywiste, nietypowe, dziwne. Fotografia makro to moja fotografia „na co dzień”. Taki mój sposób na odpoczynek po ciężkim dniu. „Od święta” fotografuję w czasie podróży po pięknych, czasem bardzo, bardzo odległych, dzikich i mało znanych zakątkach świata.
Od 2006 roku jestem członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody, w 2016 roku zdobyłam zaszczytny tytuł „ Fotograf Roku 2015” Okręgu Mazowieckiego ZPFP.
Ewa Kacperek


Więcej - www.mz.pan.pl

Odsłony: 567
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd