Chińska nagroda

Utworzono: czwartek, 24 sierpień 2017 Anna Leszkowska Drukuj E-mail

Komitet nagrody LUI Che Woo - Prize for World Civilisation – ogłosił jej laureatów za rok 2017 oraz określił obszary zainteresowania w każdej kategorii nagrody na rok 2018.

 

Laureatami nagrody LUI Che Woo za rok 2017 są:

Nagroda w kategorii: Zrównoważony rozwój na świecie

Obszar specjalny: zapobieganie zmianom klimatycznym

Laureat: XIE Zhenhua

Xie Zhenhua otrzymał nagrodę ze względu na kluczową rolę, jaką odegrał w przewodzeniu międzynarodowym negocjacjom, które doprowadziły do powstania porozumienia paryskiego w roku 2015. Kolejnym powodem do nadania wyróżnienia jest pionierska rola Xie w zakresie zapobiegania zmianom klimatycznym w Chinach, przez co kraj stał się wzorem do naśladowania przez inne rozwijające się gospodarki. Xie wniósł ogromny wkład w zapobieganie zmianom klimatycznym.

 

Nagroda w kategorii: Poprawa dobrobytu ludzkości

Obszar specjalny: walka z ubóstwem

Laureat: Landesa

Organizacja Landesa otrzymała nagrodę w zakresie poprawy dobrobytu za promocję reformy rolnej, mającej na celu przekazanie rolnikom gruntów. W ciągu ostatnich 50 lat organizacji udało się zapewnić prawa własności gruntów ponad 120 milionom najbiedniejszych rodzin na świecie w ponad 50 krajach. Organizacja Landesa wniosła znaczący wkład w walkę z ubóstwem przez wdrażanie koncepcji samopomocy.

 

Nagroda w kategorii: Promowanie pozytywnej postawy życiowej i zwiększania ilości pozytywnej energii

Obszar specjalny: promocja harmonii między zróżnicowanymi grupami

Laureat: Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski

Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski wyróżniony został nagrodą za wyróżniające się dokonania w zakresie zachęcania paraolimpijczyków do udziału w zawodach sportowych, zapewniania nadziei osobom z ograniczoną sprawnością oraz zmiany podejścia społeczeństwa do tej grupy.

Specjalne obszary zainteresowania na rok 2018 nagrody to:

- rozwój odnawialnych źródeł energii,
- ograniczenie konsekwencji katastrof naturalnych,
- likwidacja analfabetyzmu.

Nominacje do konkursu odbywają się poprzez zaproszenia. Komitet nagrody LUI Che Woo rozsyła zaproszenia do ponad 1000 rektorów uniwersytetów, instytucji naukowych i organizacji zawodowych, którzy nominują kandydatów. Nominacje przyjmowane są niezależnie od rasy, religii i obywatelstwa osób fizycznych oraz siedziby organizacji.

 

Więcej o tegorocznej nagrodzie- http://www.prnasia.com/mnr/lcw_201708.shtml
O nagrodzie LUI Che Woo – www.luiprize.org

Informacja za Centrum Prasowym PAP

 

 

Odsłony: 629
DMC Firewall is a Joomla Security extension!