Podróż z książką w ręku

Utworzono: wtorek, 17 październik 2017 Anna Leszkowska Drukuj E-mail

 

W dniach 19-20.10.17 na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się ogólnopolska interdyscyplinarna turystyczno – krajoznawcza konferencja pt. „Podróż z książką w ręku”. Jej organizatorem jest Pracownia Krajoznawstwa i Turystyki Historycznej oraz Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego.

 


Podczas konferencji będzie można wysłuchać kilkudziesięciu referatów przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych, m.in. historii, literaturoznawstwa, geografii, zarządzania, historii sztuki i innych. W centrum zainteresowań badaczy są różnego rodzaju przewodniki (także te najnowsze formy jak blogi) i ich wpływ na sposób podróżowania.

Celem konferencji jest ukazanie powiązań pomiędzy opracowaniami, których ludzie używali w podróży, sposobem w jaki je wykorzystywali oraz tym, jak mogły one oddziaływać na odwiedzane miejsca, jakie zmiany w nich powodowały. Punktem wyjścia będzie więc człowiek i jego zainteresowanie jakimś miejscem. W swojej podróży kierował się on i kieruje nadal różnymi typami opracowań.
Z tego powodu przedmiotem zainteresowania uczestników konferencji będą nie tylko przewodniki, itinerariusze, diariusze, descriptio, bedekery lecz także powieści lub książki historyczne, ale także strony WWW oraz blogi. Realia turystyczne i potrzeby podróżników ulegają bowiem ciągłej zmianie, a wraz z nimi i forma oraz treść opracowań, do których sięgają potencjalni turyści.

Więcej informacji na stronie: https://ug.edu.pl/62378/podroz_z_ksiazka_w_reku

 

Odsłony: 604
Our website is protected by DMC Firewall!