Skały i piaski w Muzeum Ziemi PAN

Utworzono: wtorek, 05 czerwiec 2018 Anna Leszkowska

mz2W Muzeum Ziemi PAN w Warszawie do 22.07.18 można oglądać wystawę malowniczych fotografii Andreasa Hürlimanna pokazujących piękno skał i piasków na siedmiu kontynentach.

 

Andreas Hürlimann, pochodzący ze Szwajcarii lekarz, podróżnik, od 30 lat fotografuje wybrane motywy niezwykłych formacji skalnych, pochodzących z różnych miejsc naszego globu.
mz3Na wystawie można zobaczyć ponad 50 fotografii charakteryzujących jego twórczość. Najczęściej wybierane przez autora motywy to bogata kolorystycznie faktura skał, „tkanki wierzchniej” minerałów.

Spośród niezwykłych kształtów i kolorów fotografowanych obiektów na uwagę zasługują zwłaszcza te, którym dodatkowych walorów przydaje oświetlenie podkreślające malarskie formy Natury. 
Fotografie Andreasa Hürlimanna są więc obrazami rzeczywistości ujętej okiem obiektywu, które zostałymz4 skonfrontowane z eksponatami Muzeum Ziemi przedstawiającymi podobne skały do sfotografowanych, co pokazuje różnicę między obiektem realnym a jego obrazem przetworzonym w jakiejś mierze poprzez impresjonistyczne spojrzenie artysty.
Prace Andreasa Hürlimanna były wielokrotnie pokazywane w galeriach w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Znajdują się w kolekcjach prywatnych i są stale reprezentowane przez galerię ArtTon AG w Hombrechtikon k/ Zurichu.
Wystawa jest autorskim projektem kuratorki Henryki Milczanowskiej, realizowanym w galeriach i muzeach w Polsce, w latach 2017-2020.

Wiecej - www.mz.pan.pl

 

Odsłony: 437
DMC Firewall is a Joomla Security extension!