Edukacja 4.0 - dokąd zmierzamy?

Utworzono: czwartek, 16 sierpień 2018 Anna Leszkowska Drukuj E-mail

Instytut Innowacyjnej Edukacji oraz Instytut Pedagogiczny Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu organizują 13.09.18 konferencję dotyczącą nowoczesnej edukacji dla nowoczesnego społeczeństwa.
Celem konferencji jest określenie miejsca i roli mediów elektronicznych w procesie edukacji w kontekście potrzeby kształcenia dla przyszłości.


Uczestnicy konferencji będą poszukiwać odpowiedzi na pytania, które od wielu lat nurtują środowiska związane z edukacją:

W jaki sposób wychować młodych ludzi do życia w świecie, którego tempo zmian zaskakuje a kierunek trudno przewidzieć?

W jaki sposób przygotować ich do mądrego korzystania z nowych zdobyczy cywilizacyjnych?

Jak tworzyć przestrzeń edukacyjną do twórczego i niekonwencjonalnego działania w świecie, w którym świat rzeczywisty wszedł w synergię ze światem wirtualnym?

Jak realizować nowe wyzwania, aby osiągnąć sukces?

Do dyskusji nad powyższymi problemami zaproszeni zostali specjaliści naukowcy oraz praktycy, który podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Istotnym elementem konferencji będą również warsztaty metodyczne dla nauczycieli oraz seminaria firm informatycznych i wydawnictw oferujących rozwiązania dla cyfrowej szkoły.

Główne obszary tematyczne konferencji:

• innowacyjne rozwiązania metodyczne i formy organizacyjne kształcenia umożliwiające rozwijanie kompetencji kluczowych niezbędnych w procesie uczenia się przez całe życie,

• edukacja medialna - przygotowanie młodych ludzi do sprawnego, bezpiecznego i twórczego korzystania z mediów cyfrowych,

• rozwijanie myślenia refleksyjnego, algorytmicznego i projektowego uczniów,

• robotyka – nowe wyzwania edukacyjne,

• rzeczywistość wirtualna w procesie kształcenia,

• kształcenie włączające uczniów z niepełnosprawnościami w cyfrowym świecie,

• profilaktyka zagrożeń w cyberprzestrzeni.

Adresatami konferencji są naukowcy i praktycy, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, pracownicy instytucji publicznych, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele i osoby, którym bliska jest idea kształcenia dla przyszłości.


Uczestnictwo zgłaszane jest poprzez formularz elektroniczny umieszczony na stronie internetowej http://www.humanitas.edu.pl/Edukacja4

Konferencja jest bezpłatna

 

 

Odsłony: 420
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd