W obliczu kamienia

Utworzono: środa, 17 kwiecień 2019 Anna Leszkowska Drukuj E-mail


4W Muzeum Ziemi PAN w Warszawie do 16.05.19 czynna będzie wystawa rzeźby Beaty Czapskiej pn.W obliczu kamienia. Jest to kolejna wystawa z cyklu Natura - sztuka.

Beata Czapska, rzeźbiarka zamieszkała na stałe w Paryżu, dzieląca swój czas między Francję a Polskę, tym razem prezentuje swoje rzeźby i szkice w Muzeum Ziemi. Większość swoich prac wykonuje w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, gdzie znalazła idealne warunki do pracy twórczej. Rzeźbiarka pracuje w bardzo różnorodnym materiale, takim jak marmur, granit, alabaster, bazalt oraz serpentynit. Tematem przewodnim najnowszej wystawy jest fauna oraz flora.3

2„Szukam zawsze wyjątkowych miejsc na moje wystawy i Muzeum Ziemi jest dla mnie szczególne z kilku względów. Jednym z nich jest jego położenie - w samym sercu Warszawy - lecz nie najważniejszym.
Od dzieciństwa pasjonowały mnie kamienie i przychodziłam tu z rodzicami podziwiać ich różnorodność. Jednocześnie historia rodziny mojej mamy, prof. Anny Czapskiej, związana jest z prof. Bogdanem Pniewskim, który przyjaźnił się z jej wujem Alfonsem Gravier, architektem - twórcą m.in. budynku przy Wybrzeżu Kościuszkowskim mieszczącym Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych”- mówi Beata Czapska.
Możliwość obejrzenia prac dłuta Beaty Czapskiej w Muzeum Ziemi, w willi, będącej dawniej własnością Bohdana Pniewskiego, niech będzie niezwykłym dopełnieniem tej historii.


Więcej - www.mz.pan.pl

 

Odsłony: 314
Our website is protected by DMC Firewall!