Galaktyka kobiet

Utworzono: środa, 06 listopad 2019 Anna Leszkowska Drukuj E-mail

galaktyka

 

 

 

 

 

 

 

 

 W Planetarium Centrum Nauki Kopernik w Warszawie 21.11.19 o 16.00 odbędzie się kolejna edycja spotkania Galaktyka kobiet, organizowana przez ESERO – Polska. 

 

Astrofizyczka, robotyczka, budowczyni satelitów, programistka gier, project managerka z sektora kosmicznego i zdobywczyni najwyższych szczytów świata. Sześć niezwykłych naukowczyń czeka, by opowiedzieć uczennicom szkół średnich o pasjach, wytrwałości w dążeniu do celu, wyborze drogi życiowej i sukcesach odnoszonych podczas pracy w zawodach, które według stereotypowego mniemania pozostają domeną mężczyzn. Warto przyjść, poznać ich historie i przekonać się, że „praca w nauce” to przyszłość warta rozważenia.

Spotkanie organizowane jest z myślą o dziewczynach zainteresowanych karierą naukową, kosmosem, nowymi technologiami, zawodami przyszłości. A także tych, które jeszcze nie mają sprecyzowanych planów zawodowych i dopiero szukają własnej drogi. Możliwość bezpośredniego spotkania z pasjonatkami, zajmującymi się ciekawymi i innowacyjnymi zagadnieniami naukowymi może być bardzo cennym doświadczeniem, ułatwiającym podjęcie ważnych decyzji związanych z własną przyszłością.

„Galaktyka Kobiet” to spotkanie bezpłatne. Można przyjść z klasą, z nauczycielką lub nauczycielem. Można z koleżankami albo indywidualnie. Wydarzenie trwa trzy godziny i obejmuje krótkie wystąpienia bohaterek oraz kameralne rozmowy w podgrupach. Całość odbywa się w planetarium, co dodatkowo gwarantuje niebiański nastrój i niezwykłą atmosferę. Choć w Galaktyce rządzą kobiety, spotkanie nie jest zamknięte dla uczniów.

Więcej o prelegentkach i Galaktyce Kobiet - https://esero.kopernik.org.pl/galaktyka-kobiet-iv-edycja/

https://www.facebook.com/events/456656811636913/

 

 

Odsłony: 262
DMC Firewall is a Joomla Security extension!