Copernicus Hackathon

Utworzono: sobota, 25 styczeń 2020 Anna Leszkowska Drukuj E-mail

 

Już po raz drugi w Polsce, 7 i 14 marca 2020, odbędzie się w Łodzi Copernicus Hackathon. To wydarzenie, dzięki któremu można rozpocząć przygodę z biznesem w branży kosmicznej.

 

Program Copernicus to program obserwacji Ziemi (Earth Observation) za pomocą satelitów, które każdego dnia zbierają dane o naszej planecie w świetle widzialnym, podczerwonym jak i obserwują ją radarowo. Realizowany jest przez Komisję Europejską we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA). Dane z programu Copernicus dostępne są do wykorzystania za darmo przez wszystkich chętnych.

Celem Copernicus Hackathon jest znalezienie nowych sposobów na wykorzystanie tych danych, rozwinięcie nowych firm i przedsięwzięć z sektora Earth Observation oraz polepszenie warunków życia na Ziemi w czasie zmian klimatycznych, niestabilności pogody oraz wyczerpywania się surowców naturalnych.

Podczas Copernicus Hackathon uczestnicy w bardzo krótkim czasie (od kilku godzin do dwóch dni) opracowują nowe rozwiązania, tworzą aplikacje i strony internetowe oraz rozwiązują postawione przed nimi wyzwania. Ze względu na złożoną naturę wykorzystania danych satelitarnych z programu Copernicus, ta edycja hackathonu ma formę bardziej warsztatową, gdzie skrystalizowane już pomysły i opracowujące je drużyny są prowadzone przez mentorów i ekspertów ku realizacji.

Organizatorzy Copernicus Hackathon (Kapitech, Astri Polska, Instytut Geodezji i Kartografii, SkyHub) szukają programistów, specjalistów od teledetekcji, entuzjastów kosmosu, geodezji i kartografii oraz osób z zacięciem do marketingu i żyłką przedsiębiorcy.

W tej edycji Copernicus Hackathon dane z obserwacji Ziemi z programu Copernicus można będzie wykorzystać na ośmiu polach:

1. Planowanie przestrzenne i automatyczne detekcja zmian
2. Zapobieganie zagrożeniom naturalnym i zarządzanie nimi
3. Monitorowanie pól uprawnych
4. Analiza meteorologiczna i hydrologiczna
5. Inwentaryzacja wyrobisk i budynków
6. Monitorowanie lasów
7. Degradacja środowiska
8. Dostosowanie do zmian klimatu

Udział w hackathonie jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja.

Więcej informacji - www.copernicus-hackathon.pl

Odsłony: 353
DMC Firewall is a Joomla Security extension!