XVI Festiwal Nauki w Akademii WSB

Utworzono: wtorek, 04 luty 2020 Anna Leszkowska Drukuj E-mail


Już 9 marca w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz wydziałach zamiejscowych uczelni w Cieszynie, Żywcu, Krakowie i Olkuszu wystartuje 16 edycja Festiwalu Nauki. W ciągu 9 dni odbędzie się 150 ciekawych wykładów, warsztatów i debat na temat nowych technologii, zmian społeczno-ekonomicznych i ekologii. Do tego strefa pokazu i strefa chilloutu, laboratoria, spektakle teatralne i zmagania programistów w hackatonie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.


Akademia WSB już po raz 16 łączy siły z Urzędem Miasta Dąbrowa Górnicza w organizacji jednego z największych wydarzeń popularnonaukowych - Festiwalu Nauki – który od początku swojego funkcjonowania przyciągnął łącznie 200 000 uczestników.

- Inicjując pierwszy Festiwal Nauki 16 lat temu moim marzeniem było promowanie osiągnięć naukowych w przystępny i przyjazny sposób przed jak najszerszym gronem odbiorców w każdym wieku - mówi dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB, rektor Akademii WSB – Człowiek z natury jest ciekawy, chce się rozwijać, poznawać otaczającą go rzeczywistość i lepiej ją rozumieć. To dlatego zrodziła się ta inicjatywa, która od razu uzyskała wsparcie władz miasta Dąbrowa Górnicza i stała się świętem nauki i inspiracją.

Festiwal Nauki w tym roku poruszać będzie wiele tematów, a jego uczestnicy zapoznają się z najnowszymi trendami w badaniach nad sztuczną inteligencją i robotyką, usłyszą prognozy na temat pieniądza przyszłości oraz wpływu technologii na gospodarkę i rynek finansowy; dowiedzą się dlaczego Nigeria jest krajem najmłodszych ludzi na świecie, od czego zależą warunki życia w Polsce, czym jest prekariat oraz tożsamość metropolitalna w XXI wieku. Poznają zagrożenia wynikające z cyberterroryzmu i uzależnienia od mediów społecznościowych; nauczą się też profesjonalnie współpracować z mediami, zwiększać swoją efektywność wstając 2 godziny wcześniej i odnajdywać filozofię w morsowaniu.

Dla tych, którzy są zorientowani bardziej na praktyczny wymiar przyswajania wiedzy, Akademia WSB przygotowała specjalną strefę pokazów, w której będzie można zapoznać się z zasadami działania laboratorium finansowego, zobaczyć działanie „Magicznego dywanu” w pracy dydaktycznej, czy przekonać się jak można doskonalić kompetencje zawodowe z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości.
Festiwal Nauki to nie tylko wiedza w czystej postaci, ale również projekcje filmowe i artystyczne aktywności, jak chociażby wizyta w obserwatorium astronomicznym, przedstawienie Teatru Ożywionej Formy, koncert zespołów z Miejskiego Ośrodka Pracy Twórczej czy projekcja filmowa na temat struktury wszechświata i galaktyk.


Więcej -http://www.wsb.edu.pl/index.php?p=m&idg=16FN,5217

 

 

Odsłony: 371
DMC Firewall is a Joomla Security extension!