Kształcenie on-line - kurs dla nauczycieli

Utworzono: piątek, 03 kwiecień 2020 Anna Leszkowska Drukuj E-mail


Rusza bezpłatny kurs dla dydaktyków pozwalający na dokształcenie się w zakresie nauczania on-line i prowadzenia zdalnych lekcji. Kurs – przygotowany przez pedagogów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - skierowany jest dla nauczycieli szkół podstawowych, średnich oraz wyższych, ale mogą z niego skorzystać wszyscy pracownicy dydaktyczni.

Nowy kurs jest dostępny na platformie edukacyjnej Navoica - https://navoica.pl i zawiera przydatne narzędzia, materiały, wskazówki do natychmiastowego wykorzystania.
Kurs został stworzony przez dydaktyków, aby edukatorzy w pełni mogli wykorzystać możliwości płynące z dostępnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie kształcenia, zarówno od strony organizacyjnej, komunikacyjnej, jak i merytorycznej.
Nauczyciele podczas kursu zgłębią tajniki efektywnej komunikacji on-line z uczniami i rodzicami. Poznają również dostępne zasoby takie jak: media społecznościowe, narzędzia projektowe w chmurze, narzędzia Google i inne. Autorzy kursu prezentują także aplikacje mobilne dla klas w celu lepszej organizacji.
Nauczyciele dowiedzą się z kursu także o cyberzagrożeniach, bezpiecznym korzystaniu ze źródeł on-line, wiarygodności informacji, a także mechanizmie fake newsów. Poznają również narzędzia do nauki programowania, logicznego myślenia i algorytmów.

Na platformie dostępne są także dwa inne kursy skierowane do nauczycieli. Centrum Nauki Kopernik przygotowało kurs pt. „Zdjęcia satelitarne w szkole”, który podpowiada, jak zastosować zdjęcia satelitarne podczas lekcji szkolnych, a Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kurs pt. „Sukces to nie przypadek. Zbuduj swoje kompetencje przedsiębiorcze”.

Zapisy na pierwszą edycję kursu trwają aż do 1 lipca 2020r. Po tym terminie również będzie możliwe wzięcie udziału w kolejnej edycji kursu.
Link do kursu TIK: https://navoica.pl/courses/course-v1:UAM+TIK_UAM+2020/about

 

Odsłony: 690
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd