Dariusz Mlącki - Tajemnica drugiej strony

Utworzono: niedziela, 24 luty 2019 Anna Leszkowska Drukuj E-mail


W Galerii Bielskiej do 24.03.19 można oglądać wystawę prac Dariusza Mląckiego - malarskie portrety zwyczajnych przedmiotów i elementów architektury.


dariusz mlacki1Prezentowane prace pochodzą w większości z ostatnich 10 lat, z cyklów: „Możliwość istnienia przedmiotów nieistniejących”, „Niewymuszony pomiar subtelności” oraz „Odwrócony Palimpsest”. Ich tematem są zazwyczaj przedmioty codziennego użytku: pudełka, książki, koperty, deski do rysowania, świece, monitory.

Przedstawiane obrazy stają się przedmiotami, zawdzięczającymi istnienie portretowanym przedmiotom – mówi artysta. - Dlatego w wielu pracach stosuję iluzję, pozór, często konwencję malarską obrazu w obrazie. Poruszam się zawsze na granicy abstrakcji geometrycznej i realizmu, czasami łączę różne konwencje: magiczną, duchową, symboliczną. Korzystam z założeń sztuki Zen, minimalizmu.

Malarstwo jest dla mnie nie tyle celem, co ukochanym środkiem wyrazu, najważniejszym i zarazem najtrudniejszym. Malarstwem są również moje obiekty i instalacje. Zamieniam farbę w kolor, kolor w światło, światło w przestrzeń, a przestrzeń w znaczenie. Pragnę uzyskać formę doskonałą, harmonijnie współbrzmiącą – swoiste Piękno.

Dariusz Mlącki – urodził się w Mińsku Mazowieckim w 1963 roku. Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1989). Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowniach prof. Tadeusza Dominika i prof. Zbigniewa Gostomskiego. W latach 1992–2001 prowadził pracownię malarstwa na stanowisku profesora w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie.

Więcej - http://galeriabielska.pl/wystawa/dariusz-mlacki-tajemnica-drugiej-strony

 

 

Odsłony: 241
Our website is protected by DMC Firewall!