Prezent od Racjonalistów

Utworzono: czwartek, 30 wrzesień 2010
 

Projekt ma na celu wspieranie nauczycieli, młodzieży i rodziców w zakresie przedmiotów szkolnych z grupy "Edukacja Obywatelska", a szczególnie pomoc w wypracowaniu materiałów pomocniczych do nauki "Etyki".


W pierwszej kolejności pomoc jest adresowana do nauczycieli etyki, którzy są pozbawieni ze strony MEN jakichkolwiek materiałów do prowadzenia lekcji. Bardzo często jest to powód, że żaden z nauczycieli zatrudnionych w danej szkole nie podejmuje się uczenia etyki, chociaż byliby chętni i uczniowie i ich rodzice.

W następnej kolejności inicjatorzy programu chcieliby dotrzeć do rodziców dzieci pozbawionych możliwości uczęszczania na lekcje etyki i pomóc im w zorganizowaniu zajęć. Ich głównym celem jest dostarczenie rodzicom informacji kiedy i na jakich zasadach mogą ubiegać się o zorganizowanie lekcji etyki w szkołach swoich dzieci.

W dalszej kolejności jest planowane opracowanie (wspólnie ze współpracującymi z PSR nauczycielami etyki) społecznego podręcznika do etyki i bezpłatne udostępnianie go na stronie internetowej PSR.Etyka w Szkole jest projektem otwartym, neutralnym i niekomercyjnym. Oznacza to że:

 

 oem software Odsłony: 3418
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd