Fotografia przyrody w Muzeum Ziemi PAN

Utworzono: niedziela, 10 marzec 2019 Anna Leszkowska Drukuj E-mail

mz2Nasze fascynacje 2019 to tytuł wystawy fotografii przyrodniczej, jaką można oglądać w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie do 14.04.19.

 

Na wystawie pokazano nagrodzone prace XVIII konkursu na Fotografa Roku Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.
W tegorocznej edycji konkursu do rywalizacji stanęło 41 członków okręgu, zgłaszając rekordową liczbę 1080 fotografii w dziewięciu kategoriach tematycznych. Jury w składzie Maciej Pietrzak - przewodniczący, Małgorzata Książkiewicz i Karol Woźniakowski, przyznało 51 nagród i Grand Prix.

mz1Członkowie Okręgu wybrali również zdjęcie uhonorowane Nagrodą Publiczności.
Największą liczbę zdjęć zgłoszono do kategorii „Krajobraz”, nieco mniej liczne zgłoszono w kategorii „Impresje” oraz „Kompozycja i forma”. mz3

Wrażliwość na piękno przyrody i dostrzeganie niewidzialnego, widoczne jest również na fotografiach przedstawiających zwierzęta w kategoriach „Ssaki" i „Ptaki", czy „Owady i pajęczaki". Świat roślin zachwyca lekkością i ulotnością, które niełatwo jest uchwycić w kadrze.
Natomiast zdjęcia w kategorii „Świat w naszych rękach" pokazują wzajemne relacje człowieka i przyrody.Wskazują sposoby ochrony, ale także piętnują przypadki szkodnictwa i dewastacji, co jest obowiązkiem statutowym każdego fotografa przyrody Okręgu Mazowieckiego.

Małgorzata Bruj

Więcej - www.mz.pan.pl

 

 

Odsłony: 919
DMC Firewall is a Joomla Security extension!