banner


biala ksiegaFundacja niezależnych lekarzy i naukowców Ordo Medicus powołała niezależną, społeczną i apolityczną Komisję śledczą ds. rzekomej pandemii COVID-19 w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności obecnej sytuacji i zebrania materiału dowodowego.
Owocem jej pracy jest opublikowana Biała księga pandemii koronawirusa, w której, w oparciu o setki artykułów naukowych (w większości opublikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych), zostały omówione najbardziej istotne kwestie związane z wielkim kryzysem zdrowotno-polityczno-ekonomicznym, z jakim mamy do czynienia od marca 2020.


Biała księga jest owocem około roku pracy i składa się z części:
– naukowo-medycznej, opartej o setki recenzowanych publikacji naukowych autorstwa dr. n. med. Piotra Witczaka, lek. Pawła Basiukiewicza, statystyka dr. Marka Sobolewskiego i dr. n. med. Doroty Sienkiewicz.
– prawnej, autorstwa mec. Katarzyny Tarnawy-Gwóźdź (red.- mec. Joanna Botiuk).

W dokumencie poruszono m.in. takie zagadnienia jak:

- diagnostyka COVID-19, czyli testy molekularne oparte o łańcuchową reakcję polimerazy (ang. PCR),
- lockdown, funkcjonowanie ochrony zdrowia w okresie pandemii COVID-19 i wiarygodność oficjalnych statystyk „z COVID” i „na COVID”,
- zamykanie szkół w okresie „pandemii COVID-19”,
- dezynfekcja powierzchni, dystansowanie społeczne, badania przesiewowe, pomiar temperatury i restrykcje związane z podróżowaniem w okresie „pandemii COVID-19”,
- maski,
- szczepienia przeciw COVID-19,
- skutki prawnych działań podjętych przez państwowe, prywatne osoby prawne oraz jednostki organizacyjne w celu zapobiegania COVID-19.

Książka istnieje w wersji papierowej oraz jako bezpłatny ebook. Materiałem uzupełniającym do Białej księgi jest pendrive (o pojemności 64 GB), którego zawartość można pobrać bezpłatnie w księgarni Fundacji lub kupić fizycznie.(al.)

Więcej - https://ordomedicus.org/

Zapis konferencji Fundacji Ordo Medicus dotyczący ukazania się Białej księgi pandemii koronawirusa, która odbyła się 2.09.22 dostępny pod linkiem: https://ordomedicus.org/nagranie-z-konferencji-o-bialej-ksiedze-pandemii-koronawirusa/