banner

Katedra Slawistyki Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza w dniach 16-20 maja 2011 na kolejną edycję Festiwalu Slawistyki. W tym roku tematem będzie Bośnia i Hercegowina. W programie projekcje filmów, spotkania z pisarzami i reżyserami, wykłady i Slavoparty.

 

Festiwal Slawistyki to organizowane corocznie wydarzenie z pogranicza kultury i nauki, którego przygotowaniem zajmują się studenci i wykładowcy Katedry Slawistyki UG. Goście spodziewać mogą się licznych atrakcji: od wykładów na UG, przez spotkania z pisarzami i reżyserami, aż po Slavoparty - imprezę integrującą miłośników południowosłowiańskiej muzyki.

Tematem tegorocznego Festiwalu została Bośnia i Hercegowina - kraj nam, Polakom, właściwie nieznany i kojarzony jedynie z tragiczną, bratobójczą wojną w latach 90. Organizatorzy festiwalu chcą pokazać jego drugie oblicze, niepowtarzalną atmosferę wielokulturowości oraz niezłomnego ducha, a także zaprosić na odbywające się w różnych miejscach projekcje filmów dotyczących tego regionu.

Niewątpliwą atrakcję stanowi również pokaz krótkometrażowych filmów animowanych z krajów słowiańskich „Slavanima", a także projekcja cyberpunkowej produkcji z Serbii - „Edit i ja".


http://www.facebook.com/Festiwal.Slawistyki