banner

Centrum Projektów i Analiz Konstrukcji to najnowsze laboratorium, jakie otwarto 28 września 2011 roku w Instytucie Lotnictwa, który obchodzi właśnie jubileusz 85 lat istnienia. Znajdzie w nim pracę 150 młodych inżynierów.

 
Centrum Projektów i Analiz Konstrukcji wykorzystywane będzie przez Engineering Design Center, ośrodek inżynierski utworzony w ramach współpracy General Electric z Instytutem Lotnictwa. Koszt tej inwestycji to 20 mln zł. Wyposażenie centrum stanowią najwyższej klasy urządzenia badawcze umożliwiające wszechstronne analizy materiałowe.

W jubileuszowym roku na terenie Instytutu Lotnictwa wybudowano trzy i zmodernizowano pięć budynków. Infrastruktura Instytutu zwiększyła się również o parking dla pracowników na ok. 300 miejsc.

Pod koniec przyszłego roku oddany do użytku zostanie kolejny budynek biurowy, w którym pracę znajdzie 120 inżynierów. Dzięki nowym miejscom pracy, które tworzone są dzięki Instytutowi Lotnictwa oraz General Electric młoda kadra inżynierska przekształca nowatorskie pomysły w najnowocześniejsze produkty i usługi - powiedział Witold Wiśniowski, dyrektor Instytutu Lotnictwa.