banner


 29 stycznia w Warszawie odbędzie się  IX seminarium – Awanse naukowe. Dotyczyć będzie wskaźników bibliometrycznych w nowych procedurach awansów naukowych i ocenie dorobku.


 

Najnowsze zasady awansów naukowych i oceny dorobku naukowców w dużej mierze opierają się na wskaźnikach bibliometrycznych (cytowania, impact  factor,  indeks  Hirscha). Okazuje się jednak, że wymagania stawiane w procedurach awansowych nie są wcale takie oczywiste, a kandydat do awansu musi uporać się z wieloma problemami (np. z jakiej bazy można skorzystać, kto jest uprawniony do obliczania cytowań). Na  seminarium zostaną przedstawione prawne aspekty bibliometrycznej oceny dorobku naukowców oraz pokazane przykłady rozwiązywania najważniejszych problemów  pojawiających  się w trakcie wyliczania najważniejszych wskaźników.

 

Program wydarzenia znajduje się na stronie http://www.cpi-sk.pl/imprezy/2015/wban/index.php

a w nim:

 

Bibliometryczna ocena dorobku w postępowaniach na stopień doktora, doktora habilitowanego i tytuł profesora - dr Emanuel Kulczycki (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

Impact factor, sumaryczny impact factor – jak obliczyć wskaźniki według bazy Web of Science na potrzeby dokumentacji awansowej - Ewa Rozkosz (specjalista ds. dokumentacji i informacji naukowej w Dolnośląskiej Szkole Wyższej)

 

Liczenie cytowań i indeksu Hirscha – wymagania a rzeczywistość, czyli różne bazy – różne wynikidr Aneta Drabek (Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego)

 

Zarządzanie wiedzą w instytucjach. Jak zoptymalizować proces dokumentowania dorobku -  dr Jolanta Przyłuska (Kierownik Działu Zarządzania Wiedzą w Instytucie Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera w Łodzi)

 

Bibliometria w postępowaniach awansowych w naukach medycznych - Renata Birska (dyrektor Biblioteki Głównej Uniwersytetu Medycznego)

 

 

 

Organizatorem szkoleń jest Centrum Promocji Informatyki, ktore dla naszych czytelników  przewidziało 10% rabatu na udział w wydarzeniu: http://www.cpi-sk.pl/imprezy/2015/wban/formularz_pr10.php