Świat zmienia się w zawrotnym tempie. Ile korzyści możemy wyciągnąć z tych zmian i jak w ich obliczu nauczyciel powinien uczyć młodzież? 26 października 2015 odbędzie się w Warszawie po raz drugi unikatowa w formule konferencja dla nauczycieli Campus Seminar.
Jeszcze dwa lata temu słowo vloger brzmiało jak zagadka, a kryzys imigrancki wydawał się rzeczywistością dotyczącą kontynentów wszystkich poza Europą. Dziś zadajemy sobie pytania o granice tolerancji, a o najnowszych wynalazkach i trendach dowiadujemy się z LifeTuba.
Już po raz drugi Campus Seminar zawita do Polski. Wyjątkowa konferencja przygotowana dla nauczycieli bije rekordy popularności w całej Europie. „Każdy Campus jest poświęcony tematowi zmian: globalnych i lokalnych, dobrych i złych. Zmiany towarzyszą nam przez całe życie, dlatego podczas naszej konferencji chcemy wyjaśniać ich kierunek i zrozumieć do czego prowadzą" - tłumaczy Saku Tuominen, twórca Campusa.
„Campus składa się z 8-12 krótkich prezentacji, prowadzonych przez wybitnych ekspertów z różnych dziedzin życia: od nauki, przez politykę, nowe technologie, aż po ekonomię i sztukę - tłumaczy Agnieszka von Mallek z Wydawnictwa Nowa Era, partnera Campusa w Polsce.
W tym roku o najważniejszych problemach i wyzwaniach współczesnego świata opowiedzą m.in. Szymon Hołownia, Bartosz Węglarczyk, Maria Rotkiel, Joanna Zientarska oraz dr Robert Kowalczyk" . Wśród tematów prezentacji znajdą się: kryzys imigrancki w Europie, hejt oraz cybeprzemoc, ABC startupów, fenomen vlogerów oraz Ziemia w 2050 roku, czyli pytanie o to, jaki świat zostawimy naszym wnukom?
Campus Seminar odbywa się cyklicznie od 2011 r. W tym roku odbędzie się w 5 krajach europejskich: Finlandii, Holandii, Szwecji, w Polsce i na Litwie.
Udział w seminarium jest bezpłatny.
Szczegóły na: www.campusseminar.com/warsaw
Źródło informacji: Wydawnictwo Nowa Era (za Centrum Prasowym PAP)