Nowocześniejsze implanty słuchowe

Utworzono: wtorek, 18 grudzień 2018 Anna Leszkowska Drukuj E-mailProf. Henryk Skarżyński i jego zespół w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach wprowadzają do polskiej medycyny kolejną nową technologię i urządzenie – implanty słuchowe nowej generacji Hassle Free MRI Cochlear Implant Technology. Dwie pierwsze operacje wszczepienia takich implantów odbyły się 18.12.18.w Kajetanach.

Wyższość implantów nowej generacji polega na tym, że nie są one wrażliwe na wysokie pole magnetyczne (o indukcji 3T). Pacjenta można więc poddać badaniu metodą rezonansu magnetycznego (MRI) bez obaw, iż implant się zepsuje, lub uszkodzi okalające go tkanki. Tym bardziej też nie ma potrzeby wykonywania zabiegu chirurgicznego, aby go usunąć przed takim badaniem, a następnie ponownie wprowadzić.

Biorąc pod uwagę, iż coraz więcej ludzi jest badanych metodą MRI, dla lekarzy pacjenci z implantami słuchowymi - których jest prawdopodobnie najwięcej - stanowią coraz większy problem diagnostyczny. Innowacyjne rozwiązanie zastosowane w tych urządzeniach pozwoli na bezpieczne badania.

Nowy typ implantu jest produkowany w świecie zaledwie przez kilka najbardziej zaawansowanych w technologiach medycznych konsorcjów. Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu zakupił pierwszą partię tych urządzeń, które będą wszczepiane pacjentom (przede wszystkim seniorom) w ramach NFZ. (al.)

Odsłony: 960
Our website is protected by DMC Firewall!