Swoją drogą

Utworzono: czwartek, 10 styczeń 2019 Anna Leszkowska Drukuj E-mail


MZ2W Muzeum Ziemi PAN do 28.02.19 czynna jest wystawa malarstwa zatytułowana „Swoją drogą” Magdaleny Hajnosz.

Wystawa wpisuje się w prezentowany od wielu lat w Muzeum Ziemi cykl ekspozycji „Natura – Sztuka”. Artystka wprowadza nas w nastrój oraz tematykę wystawy, a także zachęca do spojrzenia na obrazy w odpowiedni sposób, tak aby pobudzić naszą wyobraźnię i zobaczyć utrwalone na płótnie krajobrazy.


„Po fascynującym lecz męczącym zgiełku miasta wzrok z rozkoszą gubi się w dalekich horyzontach. MZ1Mam niemal namacalne wrażenie spokoju i oddalenia od spraw codziennych, pomimo, że wiem iż pomiędzy trawami toczy się walka na życie i śmierć mniejszych i większych stworzeń, lecz mój wzrok ogarnia daleki horyzont ze spokojem. Idę swoją drogą wśród tych widoków pozornie spokojnych ale jednocześnie pełnych wewnętrznego napięcia.

Moje obrazy są niemal abstrakcją. Niemal bo ich punktem wyjścia są rzeczywiste widoki, które próbuję sprowadzić do mojego wymiaru. Zachęcam widza aby wszedł niejako do środka obrazu dając mu jako nić przewodnią kolory i kompozycje, które budują nastrój niezbędny do snucia własnych historii. Zapraszam wszystkich chętnych, aby puścili wodze fantazji i nie przywiązując się do pozorów rzeczywistości weszli w mój świat i podróżowali swoją drogą” – pisze Magdalena Hajnosz.

Więcej - www.mz.pan.pl

 

Odsłony: 1265
DMC Firewall is a Joomla Security extension!