Nowe specjalności na PG

Utworzono: wtorek, 12 styczeń 2021 Anna Leszkowska Drukuj E-mail

 

Uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja – to nowe specjalności utworzone na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Będą to studia magisterskie II stopnia, na których zajęcia rozpoczną się już w lutym 2021 roku.

 

Przez cały okres ich trwania studenci będą mieli zapewnioną ścisłą współpracę z wysokiej klasy specjalistami i naukowcami, wykłady światowej klasy ekspertów, staże i wizyty w firmach i jednostkach zaangażowanych w rozwój SI, finansowane wyjazdy na konferencyjne międzynarodowe, szkoły letnie, etc., a także indywidualną opiekę merytoryczną kadry naukowo-dydaktycznej.

W ramach studiów studenci poznają zagadnienia i przedmioty m.in. z zakresu: widzenia komputerowego, przetwarzania języka naturalnego, uczenia głębokiego, systemów internetowych i rozproszonych, programowania urządzeń mobilnych i brzegowych, sztucznej inteligencji w robotyce, metod interakcji człowiek-maszyna, bioinformatyki, zaawansowanego przygotowania danych, etyki SI, odkrywania wiedzy i systemów rekomendacyjnych, przetwarzania multimediów, tekstu i mowy, optymalizacji struktur i obliczeń w sieciach neuronowych.

Nowe specjalności na PG finansowane są ze środków projektu AI Tech: Akademia Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych. AI Tech to konsorcjum Ministerstwa Cyfryzacji (obecnie w strukturach Kancelarii Premiera Rady Ministrów) oraz - oprócz PG - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Poznańska, Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Warszawski.


Więcej informacji - https://media.pg.edu.pl/aktualnosci/pr/630676/uczenie-maszynowe-i-sztuczna-inteligencja-nowe-specjalnosci-na-pg

Odsłony: 262
Our website is protected by DMC Firewall!