Czwarty Dioscuri

Utworzono: środa, 24 luty 2021 Anna Leszkowska Drukuj E-mail


Narodowe Centrum Nauki wraz z Towarzystwem Maxa Plancka zaprasza doświadczonych naukowców do udziału w czwartym konkursie Dioscuri. Planowane jest utworzenie do trzech Centrów Dioscuri. Do tej pory swoją działalność rozpoczęło już 5 Centrów.

 

Wychodząc poza ramy pojedynczego projektu naukowego, Centrum Dioscuri opiera głównie się na osobie badacza będącego Liderem Centrum Dioscuri. Laureatem konkursu na Centrum Dioscuri może zostać wybitny uczony lub wybitna uczona, którzy posiadają kompetencje do utworzenia i prowadzenia renomowanej i rozpoznawalnej międzynarodowo grupy badawczej. Centrum Dioscuri otrzyma środki w wysokości 300 000 euro rocznie przez pierwsze pięć lat działalności oraz kolejne pięć lat pozytywnej ewaluacji.

Centrum Dioscuri może być utworzone w polskim uniwersytecie lub innej polskiej jednostce badawczej, określonej w konkursie, która ma możliwości wsparcia Centrum poprzez odpowiednie zaplecze, aparaturę naukową, dodatkowe środki finansowe i długofalową perspektywę dla Lidera Centrum. Działalności Centrum Dioscuri ponadto towarzyszyć będzie niemiecki partner naukowy i międzynarodowy Naukowy Komitet Doradczy.

Program Dioscuri ma na celu wzmocnienie regionu Europy Centralnej i Wschodniej w obszarze doskonałości naukowej, a Polska jest pierwszym krajem, w którym Centra Dioscuri powstają sukcesywnie od kilku lat. Program będzie w przyszłości rozszerzany również na inne wybrane kraje tego regionu. Tworzenie Centrów Doskonałości Naukowej Dioscuri możliwe jest dzięki zrównoważonym wkładom finansowym po stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki w Polsce oraz Federalnego Ministerwa Edukacji i Badań w Niemczech.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do dnia 15 czerwca 2021 r., a szczegóły czwartego konkursu na Centra Dioscuri można znaleźć pod linkiem:
https://ncn.gov.pl/dioscuri/dioscuri4/call-announcement

 

Odsłony: 391
DMC Firewall is a Joomla Security extension!