Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej

Utworzono: niedziela, 14 marzec 2021 Anna Leszkowska Drukuj E-mail


W dniach od 22 do 28 marca 2021 odbędzie się – tym razem online – 17 edycja Festiwalu Nauki w Dąbrowie Górniczej, który organizuje Akademia WSB oraz Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza. W ciągu 7 dni odbędzie się 80 inspirujących spotkań, w których udział weźmie 60 osobowości świata nauki.


W tym roku Akademię WSB odwiedzą m.in. ambasador dr Paula J. Dobriansky (Harvard University), Piotr Konieczny (założyciel firmy niebezpiecznik.pl), Adrian Furgalski, prof. Pinar Ozcan (University of Oxford), dr hab. Andrzej Myśliwiec, prof. Krzysztof Jajuga, prof. Mirosława Nowak-Dziemianowicz, gen. dr Andrzej Szymczyk, Karol Bielecki, Leszek Naziemiec, Robert Jałocha, Wiktor Niedzicki, Tomasz Zubilewicz. Nie zabraknie także wykładowców anglojęzycznych – ze Stanów Zjednoczonych, Egiptu, Madery, Nigerii, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Festiwal oferuje zajęcia dla osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Będą to spotkania z zakresu psychologii, socjologii, marketingu internetowego, bezpieczeństwa, logistyki, programowania, informatyki śledczej, ale także spotkania z ciekawymi gośćmi.

Uczestnicy zapoznają się z najnowszymi trendami w badaniach naukowych, usłyszą prognozy na temat pieniądza przyszłości oraz wpływu pandemii na gospodarkę i rynek finansowy. Dowiedzą się, co współczesna kobieta ma jeszcze do pokonania i co jest nad szklanym sufitem w karierze. Rozegrają wirtualny trening Counter Strike - Akademia WSB vs. reszta świata oraz poznają swoje nieskończone pokłady kreatywności w trakcie pracy metodą Design Thinking.

Festiwal Nauki w Akademii WSB to tradycyjnie także inspirujące debaty. W tym roku do dyskusji o zamiłowaniu do poznawania świata oraz o tym, że każdy ma swój Everest zaproszono: Magdalenę Gorzkowską, Tomasza Sobanię oraz Kacpra Tekieli. Moderatorem debaty będzie Robert Jałocha, a prowadzącym wydarzenie Dariusz Kortko.


Program 17. Festiwalu Nauki dostępny jest na stronie internetowej www.wsb.edu.pl/fn17.
Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy zachęcają do rezerwacji miejsc online.

 

Odsłony: 168
Our website is protected by DMC Firewall!