banner

 

krzemionki konf.W stulecie odkrycia krzemionkowskich kopalń, w dniach 6-7.10.22 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki odbędzie się konferencja pt. „Krzemionki. 100 lat od odkrycia”.

To kolejny element obchodów 100-lecia odkrycia kopalń krzemienia pasiastego w Krzemionkach. Będzie to próba podsumowania wieku badań naukowych, prac konserwatorskich oraz działań wielu osób i instytucji zmierzających do zachowania krzemionkowskich kopalń dla przyszłych pokoleń.
W trakcie spotkania poruszane będą m. in. zagadnienia badań archeologicznych, przyrodniczych, organizacji ochrony dziedzictwa archeologicznego czy konserwacji zabytków pradziejowego górnictwa. Głos zabiorą badacze z 10 ośrodków naukowych, muzealniczych oraz instytucji zajmujących się badaniami i ochroną dziedzictwa kulturowego.

Więcej o konferencji i warunkach uczestnictwa w niej znajduje się na stronie - https://muzeumostrowiec.pl/2022/10/krzemionki-100-lat-od-odkrycia-konferencja-naukowa-w-stulecie-odkrycia-krzemionkowskich-kopaln/