banner

 


Prawdziwy Anthony Fauci to książka Roberta F. Kennedy’ego wydana przez Wydawnictwo Illuminatio w tłumaczeniu Marcina Masłowskiego.


fauci 1Jej podtytuł: Bill Gates, Big Pharma i globalna wojna przeciwko demokracji wskazuje, iż rzecz dotyczy nie tylko bohatera wymienionego w tytule. W rzeczy samej są to dobrze udokumentowane działania najważniejszego lekarza USA (pół wieku urzędował jako komisarz ds. zdrowia w USA) i jego powiązań z przemysłem farmaceutycznym i chemicznym, ale i sferą IT, finansową, medialną, które doprowadziły do zapaści w amerykańskiej służbie zdrowia i dramatycznego pogorszenia stanu zdrowia ludności USA. Miały także wymiar międzynarodowy, o czym my w Polsce też mogliśmy się przekonać podczas tzw. pandemii covid, w powstaniu której (i nie tylko tej) Fauci maczał palce (i to mocno).

„Napisałem tę książkę – pisze autor – aby pomóc Amerykanom i ludziom z innych krajów zrozumieć historyczne podstawy niewiarygodnego kataklizmu, który rozpoczął się w 2020 roku. W tym annus horribilis na całym świecie praktycznie upadła liberalna demokracja. Wydawało się, że rządowe instytucje zajmujące się zdrowiem publicznym, wpływowe postacie mediów społecznościowych i koncerny medialne, na których nieświadomi obywatele polegali jak na orędownikach wolności, demokracji, praw obywatelskich i racjonalnej, opartej na dowodach naukowych i polityki zdrowotnej, połączyły się w ataku przeciwko wolności słowa i osobistej wolności jednostki”.

Skutki tego odczuli nie tylko Amerykanie – 7 mld ludzi z dnia na dzień zostało pozbawionych wolności przemieszczania się, nałożono im kagańce, zabrano możliwość spotkań z innymi (zakazy odwiedzania chorych w szpitalach, domach opieki). W Polsce rząd nawet wpadł na pomysł spędzania świąt w gronie do 5 osób i zamknięcia lasów. To wszystko – a także nieprawdopodobną cenzurę - mieliśmy m.in. dzięki Fauciemu, którego nakazy i zakazy polski rząd, podnóżek amerykańskiego, ochoczo wprowadzał i do tej pory nie poniósł żadnej odpowiedzialności za te bezprawne działania, zakończone 250 tysiącami nadmiarowych zgonów. Tak samo i Fauci, który w odpowiednim momencie, unikając kłopotliwych przesłuchań w Kongresie, odszedł po cichu na emeryturę…

Autor książki pokazuje w niej całą karierę Anthony’ego Fauciego, począwszy od lat, kiedy był młodym naukowcem zajmującym się zdrowiem publicznym i lekarzem, aż po potężnego, wpływowego, „elastycznego moralnie” technokratę (z pensją rządową 417,6 tys USD), połączonego skrywanymi lub niejawnymi interesami finansowymi z instytucjami, które winien kontrolować jako organ rządowy. Umiejscowienie w siatce najwyższych władz federalnej biurokracji, Pentagonu, agencji wywiadowczych, zagranicznych rządów i WHO pozwoliło mu zdobyć władzę umożliwiającą przeprowadzenie w roku 2000 zamachu stanu przeciwko zachodniej demokracji - ocenia autor.

Nie jest to twierdzenie bezpodstawne, gdyż sam Fauci uważał się za guru nauki („ataki na mnie są atakami na naukę” – stwierdził) i uchodziły mu na sucho różne szkodliwe dla Amerykanów działania - miał nawet odwagę przyznać się do okłamywania ich w sprawie noszenia masek i tzw. odporności stadnej.
Fauci zresztą przez całą swoją zawodową karierę nie tylko okłamywał opinię publiczną i lekarzy, ale rutynowo fałszował badania naukowe oraz kłamał na temat bezpieczeństwa i skuteczności środków medycznych. Opisane w książce jego przestępstwa obejmują m.in. zbrodnie przeciwko setkom sierot i przybranych czarnych i latynoskich dzieci, które poddał okrutnym i śmiertelnym eksperymentom medycznym, a także (wspólne z Gatesem) traktowanie Afrykanów niczym szczury laboratoryjne na potrzeby tanich badań klinicznych niebezpiecznych eksperymentalnych leków. Fauci i Gates zamienili Afrykę w wysypisko przeterminowanych, niebezpiecznych i nieskutecznych medykamentów, których oczywiście na bogatym Zachodzie nikt nie używał.

Nie wiadomo, jaka część działalności Fauciego była bardziej szkodliwa społecznie dla Amerykanów i świata: czy ta dotycząca zaleceń pandemicznych, skutkująca w USA największą liczbą zmarłych (2107 osób na milion mieszkańców), czy trwająca co najmniej ćwierć wieku rujnacja systemu zdrowia publicznego (dramatyczny wzrost chorób przewlekłych i skrócenie długości życia oraz IQ), czy niebywały wzrost nierówności społecznych w okresie „pandemii” covid (w 2000 roku majątek L. Ellisona (Oracle) wzrósł o 34 mld USD, M. Zuckerberga (FB) o 35 mld, S. Brina z Google o 42 mld, Jeffa Bezosa (Amazon) o 86 mld, B. Gatesa (Microsoft) o 22 mld, M. Bloomberga (agencja prasowa) o 7 mld USD), czy wreszcie zubożenie klasy średniej wskutek lockdownu i wzrost bezrobocia (58 mln Amerykanów straciło pracę, zbankrutowało 41% firm będących własnością Afroamerykanów).
Jego działania mniej dotyczą jednak zdrowia publicznego, którym winien się zajmować, a więcej – działalności biznesowej. Kennedy szczegółowo opisuje (książka ma imponująca objętość – 830 stron!) wszystkie te aspekty działalności tej mrocznej dla USA i świata postaci i jak to prawnik – dokładnie je uwiarygodnia w przypisach.

Anna Leszkowska


Prawdziwy Anthony Fauci, Robert F. Kennedy Jr., Wydawnictwo Illuminatio, wyd. I, Bialystok 2023, s.831, cena 99,90 zł