Wychowanie wymknęło się spod kontroli pedagogów, społeczeństwa i państwa. Domy rodzicielskie i szkoły słabiej wpływają na wychowanie dzieci niż grupy rówieśnicze, subkultury, sekty, kościoły, gangi, Internet, mass media i celebryci. A im mniej wart jest idol, tym więcej ma fanów.

Inteligentny człowiek umie zabijać czas. Dlatego nigdy nie nudzi się.

Głupiemu nie pomoże nawet sztuczna inteligencja

Warto cytować ludzi mądrych niezależnie od ich rasy, narodowości, wyznania, statusu społecznego, edukacji, majątku itd.

Sztuczna inteligencja przejmując od człowieka coraz więcej funkcji cielesnych i intelektualnych pozbawia go cech właściwych jego gatunkowi, czyli odczłowiecza go. W miarę jej rozwoju zwiększa się potencjał odczłowieczania.

Niektórzy ludzie są tak znerwicowani, że denerwuje ich nawet to, że nie mają czym zdenerwować się.