Thorsten Goldberg w Gdańsku

Utworzono: wtorek, 26 luty 2013 ANNA LESZKOWSKA Drukuj E-mail


Thorsten Goldberg_NeonCumulusOd 16 lutego do 7 kwietnia w CSW Łaźnia w Gdańsku oglądać można wystawę prac Thorstena Goldberga, pokazywaną wcześniej w Berlinie w Galerii Whiteconcepts. Jest ona podsumowaniem dwudziestu lat twórczości niemieckiego artysty, specjalisty od sztuki w przestrzeni publicznej.

Zrealizowane prace w przestrzeni publicznej Thorstena Goldberga, które często odnoszą się do wizji popularnych idylli i motywów tęsknoty za rajem są zrekonstruowane, bądź przywrócone na wystawę i połączone ze szkicami, rysunkami i dokumentacją fotograficzną prac niezrealizowanych. Oprócz prac historycznych, autor przygotował kilka nowych realizacji stworzonych w 2012 roku. Na wystawie prezentowana jest bardzo różnorodna twórczość artysty, bo autor nie przywiązał się nigdy do żadnej formy, charakterystycznego stylu, materiału czy medium. Są tu rzeźby, obiekty, instalacje, szkice koncepcyjne, fotografie, fotomontaże, rysunki i projekcje – projekty w przestrzeni publicznej i proces ich tworzenia oraz niektóre instalacje przeznaczone do wnętrza.


Celem prezentacji jest ukazanie twórczości jednego z najciekawszych twórców działających w obrębie sztuki w przestrzeni publicznej w Europie, czego dowodem są wygrane konkursy na realizacje jego projektów w Niemczech, Norwegii i Polsce. Thorsten Goldberg aktywnie wspiera rozwój tej dziedziny sztuki i dyskusję o niej, biorąc udział w pracach komisji opiniującej projekty w przestrzeni publicznej Berlina oraz będąc wydawcą internetowej strony Public Art Wiki, prezentującej bibliotekę sztuki niemieckiej w tym zakresie. Swoje doświadczenia przekazywał też w pracy pedagogicznej prowadząc kursy i warsztaty na uczelniach artystycznych w Niemczech i Austrii.

http://www.laznia.pl/index.php?idDzial=9&idWpis=1099

Odsłony: 2231
Our website is protected by DMC Firewall!