Triennale Tkaniny w Łodzi

Utworzono: niedziela, 24 kwiecień 2016 ANNA LESZKOWSKA Drukuj E-mail


Od 09 maja do 30 października 2016 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi trwać będzie 15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny.

Łódzkie triennale jest obecnie najstarszą, największą i najbardziej prestiżową na świecie wystawą promującą współczesną sztukę włókna. Pierwsza edycja triennale miała miejsce w 1972 r.


banner-triennaleTriennale jest wystawą i zarazem konkursem odbywającym się co trzy lata. W skład międzynarodowego jury wchodzą światowej sławy eksperci i artyści zajmujący się sztuką włókna. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu, oprócz kryteriów artystycznych, muszą spełniać główne kryterium techniczne  - dzieła powinny być wykonane z surowców włókienniczych lub operować techniką przeplotu. 
W tegorocznej edycji wystawy udział zgłosiło 136 artystów z 46 krajów.

15 MTT jest prezentacją najnowszych dokonań w dziedzinie tkaniny artystycznej na świecie. Na wystawie prezentowane będą prace różnorodne, od klasycznych przyściennych po formy przestrzenne czy wręcz instalacje; od ciężkich gobelinów po lekkie ażury; od form figuralnych, przedstawiających - po różnego typu abstrakcje.

Piętnastej edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny tradycyjnie już będzie towarzyszyć ponad 90 wystaw, które odbędą się w roku kalendarzowym 2016 na terenie całej Polski.


Więcej - http://muzeumwlokiennictwa.pl/1-triennale

 

 

Odsłony: 1141
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd