Kropka w kropkę

Utworzono: niedziela, 27 listopad 2016 ANNA LESZKOWSKA Drukuj E-mail

W Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu  do 01.01.2017 można oglądać wystawę pn. Kropka w kropkę – muzealne mody.

do toruniaKropka w kropkę to wystawa, która w atrakcyjny sposób wskazuje podobieństwa pomiędzy pracą artystów i projektantów, nie ignorując jednak dzielących ich różnic. To pierwsza taka ekspozycja zrealizowana przez polską instytucję wystawienniczą.

Można na niej zobaczyć  kolekcję współczesnych dzieł sztuki w dialogu z kolekcją ubiorów. Daje to możliwość odkrycia na nowo kolekcji toruńskiego CSW, budowanej od 2007 roku i zawierającej prace najważniejszych polskich artystów współczesnych.

Kontrapunktem do wybranych prac z kolekcji CSW stanie się kolekcja ubrań, znana pod nazwą Muzealne mody, tworzona od kilku lat w Poznaniu przez Piotra Szaradowskiego. Znajdują się w niej ubiory zaprojektowane przez najważniejszych projektantów działających w Paryżu w II połowie XX wieku, takich jak m.in. Christian Dior, Cristóbal Balenciaga, André Courrèges, Karl Lagerfeld czy Issey Miyake.
 

Kuratorzy wystawy – Mateusz Kozieradzki i Piotr Szaradowski – koncentrują się na pokazaniu czysto plastycznych, wizualnych podobieństw i korespondencji ubioru z obrazem. Wystawa podzielona jest na sześć części i każda z nich koncentruje się na innym zagadnieniu.


Więcej -  

http://csw.torun.pl/sztuka/kropka-w-kropke-muzealne-mody-w-csw-torun-18585/

 

Odsłony: 1028
Our website is protected by DMC Firewall!