banner

W krakowskim Międzynarodowym Centrum Kultury do 26.03.2017 trwa wystawa pn. Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design.
 

mck1Na wystawie pokazano współczesne wzornictwo w Polsce i w Norwegii, które stało się jedną z bardziej popularnych dziedzin kultury, odgrywając niebagatelną rolę w zagranicznej promocji obu krajów.
Jednym z wiodących trendów zarówno w polskim jak i norweskim wzornictwie jest projektowanie wykorzystujące rodzimą tradycję warsztatową i materiałową jak również idee zrównoważonego rozwoju.mck2


Ekspozycja jest próbą ukazania wzajemnych polsko-norweskich korelacji i punktów stycznych we wzornictwie ostatnich 15 lat na przykładzie ponad 100 projektów kilkudziesięciu młodych polskich i norweskich projektantów, prace zarówno już nagradzane i uznane w świecie jak i te najnowsze.
mck3Znajdują się na niej meble, biżuteria, moda, a także mniej oczywiste obiekty, takie jak na przykład stojaki do rowerów…

Wystawa jest wzbogacona polskimi eksponatami z Muzeum Etnograficznego w Krakowie oraz norweskimi z Sverresborg, Trøndelag Folkemuseum, które są przykładami tradycyjnego rzemiosła – źródła współczesnych inspiracji zarówno w kształtowaniu nowych form jak i filozofii.

Więcej - http://mck.krakow.pl/wystawy/logika-lokalnosci-norweski-i-polski-wspolczesny-design