banner


MZ1Od 3.03.17 do 2.04.17 w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie można oglądać wystawę fotografii przyrodniczej.

Muzeum Ziemi PAN po raz kolejny otworzyło podwoje na spotkanie z fotografią, której autorami są członkowie Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody (OM ZPFP).

Na tegoroczną, XVI już edycję konkursu na Fotografa Roku OM, zgłoszonych zostało blisko 800 fotografii w 9 kategoriach: krajobraz; ptaki; ssaki; owady i pajęczaki; inne zwierzęta; rośliny, grzyby, śluzowce; kompozycja i forma; impresje; świat w naszych rękach.

Jury w składzie: Grzegorz Kłosowski, Łukasz Łukasik oraz Jerzy Łapiński - przyznało Grand Prix oraz nagrody i wyróżnienia 36 fotografiom, wykonanym przez członków OM ZPFP.MZ3

Aparat fotografa przyrody to narzędzie służące do pokazania piękna oswojonej i zagrożonej dzisiaj natury. Nastrojowe obrazy mówią nie tylko, że coś istnieje, ale zachęcają do odkrywania i fantazjowania co się za nimi kryje. Fotograf, wybierając parametry takie jak oświetlenie czy czas ekspozycji, pokazuje swój sposób widzenia świata.

W epoce, w której każdy może robić zdjęcia, a w Internecie są ich miliony, warto wejść do w Muzeum Ziemi PAN, aby przekonać się co mają do pokazania entuzjaści fotografii zrzeszeni w OM ZPFP.

Więcej - www.mz.pan.pl