Imaginacja w częstochowskiej galerii

Utworzono: wtorek, 26 marzec 2019 Anna Leszkowska Drukuj E-mail


W Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie do 5.05.19 można oglądać wystawę malarstwa Małgorzaty Bryndzy pt. Imaginacja.

cz.bryndza1Na wystawie Małgorzata Bryndza prezentuje obrazy olejne powstałe w ciągu kilku ostatnich lat. Unika w nich dosłownego przedstawiania otaczającej rzeczywistości, dokładnych odwzorowań. Tworzy wyraziste w kolorze dzieła. Skupia się na budowaniu wrażenia, eliminując przy tym jakąkolwiek opisowość. Nadrzędną cechą obrazu jest dla niej wzajemne oddziaływanie barw, poszukiwaniu fakturalnych efektów.

Swoją twórczość charakteryzuje następująco: „Buduję własną wizję rzeczywistości, zgodną z tym wszystkim, co podczas malowania przeżywam. (…). Moje malarstwo nie jest odwzorowaniem, lecz próbą znalezienia nowego wyrazu, nowej jakości przedstawiania otoczenia. Świadomie rezygnuję z rysunku przedmiotu, aby obraz nabrał nowego wyrazu i silniejszego oddziaływania. Tworzę jedynie sugestię przedmiotowości. Moim celem jest tworzenie prac o dużej wartości estetycznej oraz przekonującej sile wyrazu."

Małgorzata Bryndza
Urodzona w 1989 r. w Częstochowie. Jest absolwentką Wydziału Sztuki Akademii im. Jana Długosza, gdzie w 2013 r. obroniła dyplom z wyróżnieniem w pracowni Komunikatu Wizualnego dr. hab. Andrzeja Desperaka oraz absolwentką Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Częstochowskiego.
Zajmuje się malarstwem sztalugowym, grafiką oraz projektowaniem obuwia.


Więcej - http://www.galeria.czest.pl/malgorzata-bryndza-imaginacja/wystawy-aktualne

Odsłony: 516
DMC Firewall is a Joomla Security extension!