Prace Kazimierza Kalkowskiego

Utworzono: poniedziałek, 24 styczeń 2022 Anna Leszkowska Drukuj E-mail


czestoch.1Do 3 kwietnia 2022 w Miejskiej Galerii sztuki w Częstochowie można oglądać wystawę prac Kazimierza Kalkowskiego. Składa się na nią 58 prac artysty uprawiającego rzeźbę w materiałach ceramicznych, malarstwo i rysunek.


Kazimierz Kalkowski jest twórcą wszechstronnym, obok oryginalnych rzeźb w materiałach ceramicznych, wśród jego dorobku znaleźć można obrazy malarskie i rysunki.
Sam autor napisał, iż jego prace „przedstawiają rzeczywistość zdeformowaną i karykaturalną, czasem surrealną, ale przecież przedstawiają (…) tworzą cały, własny, zróżnicowany świat z pogranicza wyobraźni dziecięcej, ikonografii baśniowej, karykatury naszej codzienności, a nawet – próby uchwycenia inspiracji muzycznej czy przeżycia religijnego”.czestoch.2

Kazimierz Kalkowski studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom uzyskał w 1981 roku w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego. Edukację plastyczną rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie, gdzie uczył się przez dwa lata.

Wystawa prezentowana w Miejskiej Galerii Sztuki miała premierę w częstochowskiej szkole Kalkowskiego - Liceum Sztuk Plastycznych i powstała we współpracy ze Szkołą.

Więcej - https://www.galeria.czest.pl/kazimierz-kalkowski/wystawy-aktualne

Odsłony: 362
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd