banner

 

Do 26.11.22 w w galerii SIC! BWA Wrocław czynna będzie wystawa prac Matthew Szösza.

 

bwa wroclawMatthew Szösza to artysta i pedagog znany przede wszystkim z nowatorskich procesów i innowacyjnego wykorzystania szkła, które interesuje go ze względu na swój poetycki i intelektualny potencjał. Wystawa, a raczej doświadczenie w galerii, nawiązuje do uczucia niepokoju i poczucia nieuniknionego, przedstawionych pod postacią olbrzymiego, złotego meteorytu, stanowiącego centralny punkt ekspozycji.
Ostatnie lata były dla nas niezmiernie trudne. Staliśmy się świadkami upadku demokracji i regresu postępu społecznego, a wszystko to w połączeniu z katastrofą klimatyczną, której nie możemy zatrzymać. Co więcej, globalna pandemia ukonstytuowała towarzyszące nam już stale poczucie zagrożenia.

Wystawa amerykańskiego artysty Matthew Szösza obraca się zatem wokół uczuć niepokoju i nieuniknionego, przedstawionych pod postacią olbrzymiego, złotego meteorytu, który stanie się centralnym punktem ekspozycji w galerii SIC! BWA Wrocław. Idea złotego meteorytu w przestrzeni galerii sztuki powstała w oparciu o istniejącą planetoidę (16) Psyche, która podobno zawiera w sobie 10 000 biliardów dolarów złota i innych metali szlachetnych, co wystarczy, aby sparaliżowała współczesne systemy wartości ekonomicznej oraz sama stała się bezwartościowa. Gold Standard ma jednak stać się bardziej ludzkim doświadczeniem niż ekspozycją w galerii sztuki. Skłonić nas do aktywnego i pełnego zaangażowania uczestnictwa w wystawie. Lustrzana powierzchnia obiektu będzie poruszać się i zmieniać wraz z naszym ruchem, dzieląc na fragmenty i na nowo układając w całość odbijającą się w nim rzeczywistość.
Kuratorka: Mika Drozdowska

Matthew Szösza to artysta i pedagog znany przede wszystkim z nowatorskich procesów i innowacyjnego wykorzystania szkła, które interesuje go ze względu na swój poetycki i intelektualny potencjał. Jest współzałożycielem grupy kuratorskiej Hyperopia Projects oraz dyrektorem wykonawczym Public Glass w San Francisco. Obecnie mieszka w Seattle.

Więcej - https://bwa.wroc.pl/wydarzenie/gold-standard/