banner

 

W Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie można oglądać wystawę malarstwa Magdaleny Jurkowskiej/MJ Yunko pn. Spacer. Wystawa w Galerii Zwiastun czynna będzie do 21.04.24.

czestochowa2Magdalena Jukrowska, to malarka krakowska – tam mieszka i pracuje. Absolwentka Szkoły Projektowania Ubioru w Krakowie (2002). Uprawia malarstwo, sztukę wideo, jest twórczynią wielobarwnych patchworków, projektantką ubioru.

Spacer w interpretacji autorki to, wbrew pozorom, coś więcej niż tylko zwykła czynność. To część naszego życia, w którym robimy coś wyjątkowego. To czas, który nie został pominięty, ponieważ artysta go zauważył. Jest to zatrzymana chwila w czasoprzestrzeni. To powolne życie świadome tu i teraz.
Obrazy stają się świadkiem ulotnej strony życia człowieka.

Swoją sztukę MJ Yunko określa jako połączenie impresjonizmu New Age z kolorystycznym spektrum postekspresjonizmu. Obrazy są dla niej ujściem dla marzeń, wizji, idei, które powstają w umyśle artysty, uczuć, codziennego życia i duchowego postrzegania.

Twórczość MJ Yunko (obrazy i wideo) jest publikowana na platformach społecznościowych, np. Instagramie, uzupełniając wizualne obrazy o audio-wizualne doświadczenie kinematograficzne.

Więcej -
Instagram: MJ Yunko https://www.instagram.com/mj_yunko/

https://galeria.czest.pl/project/magdalena-jurkowska-mj-yunko-spacer/