banner

 

W BWA w Bielsku-Białej od 6.03. do 03.04.26 można oglądać wystawę prac artystów uczących w średnich szkołach plastycznych - Artefakty.


bwa bielsko
Jej celem jest ukazanie własnej twórczości nauczycieli przedmiotów artystycznych średnich szkół plastycznych. Wystawa towarzyszy pokonkursowej prezentacji najciekawszych, nagrodzonych i wyróżnionych prac, znanego od kilku dekad, popularnego konkursu organizowanego przez Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej - 17. Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych.

Pierwsze „Artefakty” zorganizowane zostały w 2024 roku. Ekspozycję tworzyły małe formy z dziedziny malarstwa, rysunku i grafiki autorstwa ponad 100 nauczycieli ze szkół plastycznych w całej Polsce. W drugiej edycji „Artefaktów” pokazane są prace z dyscyplin rysunek i malarstwo autorstwa 48 nauczycieli ze średnich szkół plastycznych z całego kraju.
Kuratorką wystawy jest Agata Ruman, artystka, wicedyrektorka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej, organizatora biennale.


Za: https://galeriabielska.pl/wystawa/artefakty-2-ogolnopolska-wystawa-prac-nauczycieli-przedmiotow-artystycznych-srednich-szkol-plastycznych