Złoty Medal Chemii

Utworzono: sobota, 27 lipiec 2013 ANNA LESZKOWSKA Drukuj E-mail


Rozpoczyna się kolejna edycja prestiżowego konkursu o Złoty Medal Chemii, organizowanego przez Instytut Chemii Fizycznej PAN w Warszawie.

Konkurs jest adresowany do autorów najlepszych prac licencjackich lub inżynierskich z chemii i jej pogranicza z fizyką i biologią. Po raz kolejny głównym partnerem konkursu i fundatorem nagród jest polska filia koncernu DuPont.

W tegorocznej edycji konkursu, adresowanego do autorów najlepszych prac licencjackich lub inżynierskich z chemii i jej pogranicza, oprócz nagrody głównej zostaną także przyznane dodatkowe wyróżnienia z zakresu biotechnologii przemysłowej i zaawansowanych materiałów.

Na obecną edycję konkursu można nadsyłać prace licencjackie i inżynierskie z dziedziny chemii (oraz z pogranicza chemii i biologii lub chemii i fizyki) zrealizowane i obronione w roku akademickim 2012/2013.

Termin przyjmowania prac upływa 18 października.
Ogłoszenie listy finalistów nastąpi 8 listopada.
Finał obecnej edycji Złotego Medalu Chemii odbędzie się w grudniu.
W finale konkursu znajdzie się 15 autorów, spośród których komisja konkursowa wybierze 7 laureatów. Trójka najlepszych otrzyma medale, a wszyscy nagrody pieniężne (I nagroda – 10 tys. zł, II nagroda – 5 tys. zł, III nagroda – 2,5 tys. zł, cztery wyróżnienia po 1 tys. zł).

Wszyscy finaliści będą również mogli odbyć staż naukowy w Instytucie Chemii Fizycznej PAN, otrzymując możliwość bezpłatnego realizowania swoich badań w laboratoriach Instytutu w formie krótko- lub długoterminowych projektów. W szczególnych przypadkach, dla osób spoza Warszawy, przewidziano możliwość dofinansowania kosztów zakwaterowania na czas współpracy z Instytutem.

Szczegółowy regulamin konkursu - http://ichf.edu.pl/medal_chemii/

Odsłony: 2372
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd