INTARG 2022

Utworzono: piątek, 27 maj 2022 Anna Leszkowska Drukuj E-mail

 

12 maja 2022 w katowickim Spodku / Międzynarodowym Centrum Kongresowym zakończyły się 15. jubileuszowe Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® 2022.

Wydarzenie to tradycyjnie poświęcone było międzynarodowej prezentacji potencjału i dorobku myśli technologicznej i nauki, tj. wynalazków, technologii i usług innowacyjnych kierowanych do przemysłu. Prezentowane na targach rozwiązania łączyły w sobie kreatywność, innowacyjność, wysokie walory techniczne i ekonomiczne, dbałość o wspólne dobro.

Targi obfitowały w liczne wydarzenia towarzyszące, m.in. konkurs innowacji (ocena wynalazków przez międzynarodowe jury), konferencje, panele dyskusyjne, prezentacje, spotkania brokerskie i pokazy.

Na Targach zaprezentowano wynalazki oraz innowacyjne wyroby, technologie i usługi z wielu branż i dziedzin – od medycyny i zdrowia, bezpieczeństwa, IT, po rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu, a także dla życia codziennego. W większości były to rozwiązania o wysokim poziomie gotowości technologicznej TRL – bliskie wdrożeniu lub już wdrożone.

Wystawcami – polskimi i zagranicznymi – były jednostki sfery nauki (wyższe uczelnie, instytuty badawcze, instytuty PAN, instytuty Sieci Badawczej Łukasiewicz), MŚP oraz duże przedsiębiorstwa, start-upy, a także „młodzi wynalazcy”. Swoje stoiska miały również instytucje rządowe, jednostki samorządowe, organizacje międzynarodowe, izby gospodarcze, firmy usługowe i podmioty z otoczenia biznesu.

Istotnym i integralnym elementem Targów był jak co roku konkurs INTARG®, w ramach którego grono kilkudziesięciu jurorów dokonało oceny prezentowanych rozwiązań, wyłaniając najciekawsze z nich i przyznając nagrody i medale. Członkami zespołu jurorów oceniających prezentowane rozwiązania byli uznani polscy i zagraniczni naukowcy i eksperci.

Katalog, wykaz i opis wynalazków i innowacji, wyniki konkursów INTARG®, LIDER INNOWACJI®, MŁODY WYNALAZCA 2022 oraz nagrania video z całego wydarzenia dostępne są na stronie: www.intarg.pl

 

Odsłony: 265
DMC Firewall is a Joomla Security extension!