banner

Mafia w Waszyngtonie, Londynie, Brukseli i Tel Awiwie zrobiłaby wszystko, aby utrzymać swój projekt „Jednobiegunowy porządek świata”, w rzeczywistości, desperacko chcą utrzymać wszelkie pozostałe moce, które im pozostały, nawet jeśli oznacza to współpracę z ich najgorszymi wrogami.
Istnieje dobrze znane starożytne przysłowie „Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem”, które sprawdza się dzisiaj, zwłaszcza że Waszyngton, CIA, kompleks wojskowo-przemysłowy wraz z Mossadem i NATO wspierały znanych terrorystów, w tym Państwo Islamskie (ISIS), Al-Kaidę i inne grupy w celu obalenia rządów, których nie aprobują, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie.

Jednak ich wsparcie dla terrorystów, którzy byli ich wrogami w tym czy innym czasie, nie zaczęło się wraz z wojnami o zmianę reżimu przeciwko Syrii lub Libii, idea wspierania wrogów pojawiła się podczas i po II wojnie światowej, kiedy rząd USA zwerbował ukraińskich nazistów do przeciwdziałania ich nowego wroga, Związek Radziecki. Co za dziwny obrót wydarzeń, wiedząc, że Sowieci, którzy walczyli z nazistami wraz ze swoimi amerykańskimi i europejskimi sojusznikami podczas wojny, byli postrzegani jako nowe zagrożenie. Waszyngton i reszta ich kohort mafijnych wykorzystywali wtedy nazistów, tak jak teraz używają terrorystów dżihadu w ich wojnie o dominację nad światem, bez względu na długoterminowe koszty.

Kim więc byli naziści i dlaczego Waszyngton był zainteresowany ich rekrutacją? Na początek naziści mieli członków zaangażowanych w kilka dyscyplin naukowych i technologicznych, którymi interesował się rząd Stanów Zjednoczonych, a później wykorzystywali ich do produkcji wszelkiego rodzaju broni wojennej i operacji psychologicznych na potrzeby przyszłych operacji wojskowych, ale przejdziemy do dalszych szczegółów wkrótce.

Jednak naziści wyznawali skrajnie prawicową ideologię faszystowską, która była autorytarna i zbiegła się z ultranacjonalistycznymi przywódcami odrzucającymi anarchię, komunizm, demokrację, republikanizm, socjalizm i inne formy rządów, które były postrzegane jako zagrożenie dla ich rosnącej potęgi. I choć brzmi to szalenie, naziści używali również naukowego rasizmu, lub to, co możemy nazwać eugeniką, aby manipulować ludzkimi pulami genetycznymi, dzieląc ludzi na tych, których uznawali za gorszych, i tych, których uważano za lepszych. Do tego dochodzi element antysemityzmu, który dominował w Trzeciej Rzeszy.
Nazizm doprowadził do ludobójstwa, tortur, przymusowych sterylizacji, więzień opozycji, deportacji i innych okrucieństw wśród tych, którzy nie pasowali do profilu ultranacjonalistów, zwłaszcza jeśli nie mieli cech rasowych, które były wymagane przez ten ruch ruch.

Jeśli spojrzymy wstecz na historię faszyzmu, jego korzenie sięgają Europy, kiedy Ludwik Napoleon Bonaparte „alias” Napoleon III rządził Francją żelazną ręką od 1848 do 1852 roku wprowadzając elementy państwa faszystowskiego/nazistowskiego.

Amerykańska eksterminacja „czerwonych dzikusów” zainspirowała Adolfa Hitlera.

Adolf Hitler, mianowany kanclerzem Niemiec, objął przewodnictwo w narzucaniu faszystowskiej polityki w swoim kraju, kiedy doszedł do władzy 30 stycznia 1933 roku. Sojusznicy Hitlera znani również jako Sojusz Osi, Benito Mussolini z Włoch i Hirohito z Cesarskiej Japonii mieli podobną politykę.
Co więc zainspirowało tego rodzaju ideologię? Skąd naziści czerpali inspirację?

Wiadomo, że Adolf Hitler podziwiał amerykańskie sposoby radzenia sobie z pewnymi grupami w ich krótkiej historii, od praw Jima Crowa przeciwko Afroamerykanom po rdzenną ludność wysyłaną do obozów jenieckich podczas wojen z Indianami.
Tak stwierdza John Toland w książce Adolf Hitler: The Definitive Biography:
„Koncepcja Hitlera dotycząca obozów koncentracyjnych, jak również praktyczności ludobójstwa, wiele zawdzięczała, jak twierdził, jego studiom nad historią Anglii i Stanów Zjednoczonych” oraz że „podziwiał obozy dla jeńców burskich w Południowej Afryce i dla Indian na Dzikim Zachodzie; i często wychwalał w swoim najbliższym kręgu skuteczność eksterminacji Ameryki — przez głód i nierówną walkę — czerwonych dzikusów, których nie dało się okiełznać w niewoli”.

Kiedy więc pojawiła się idea „obozu koncentracyjnego”? To za prezydenta i demokraty Stanów Zjednoczonych, Andrew Jacksona, wprowadzono „składy emigracyjne” jako część jego Ustawy o usunięciu Indian z 1830 r., wskutek której dziesiątki tysięcy rdzennej ludności zostało zmuszonych do przebywania w tak zwanych „obozach jenieckich”, w tym Seminole, Czirokezi, Czoktawowie, Krikowie (Muscogee) i inne narody plemienne, głównie w południowej części Stanów Zjednoczonych, w tym Alabamie i Tennessee.

Kolejnym elementem amerykańskiego modelu rządzenia, który wpłynął na nazistowskie Niemcy, były prawa Jima Crowa. James Q. Whitman, prawnik i autor książki Hitler's American Model: The United States and the Making of Nazi Race Law, napisał wprowadzenie o tym, jak naziści postrzegali amerykańskie prawa rasowe:
W protokole otwarcia minister sprawiedliwości Gurtner przedstawił memorandum na temat amerykańskiego prawa rasowego, które zostało starannie przygotowane przez urzędników ministerstwa na potrzeby zgromadzenia; a uczestnicy w toku dyskusji wielokrotnie wracali do amerykańskich modeli ustawodawstwa rasistowskiego. Szczególnie zaskakujące jest odkrycie, że najbardziej radykalni obecni naziści byli najgorętszymi orędownikami lekcji, jakie amerykańskie podejście miało dla Niemiec. W tym stenogramie nie jest to jedyna wzmianka o zaangażowaniu nazistów w amerykańskie prawo rasowe. Pod koniec lat dwudziestych i na początku lat trzydziestych wielu nazistów, w tym sam Hitler, poważnie potraktowało rasistowskie ustawodawstwo Stanów Zjednoczonych.
Moim celem jest opisanie tej zaniedbanej historii nazistowskich wysiłków, by czerpać inspirację z amerykańskiego prawa rasowego podczas tworzenia ustaw norymberskich i zapytać, co mówi nam ono o nazistowskich Niemczech, o współczesnej historii rasizmu, a zwłaszcza o Ameryce.

Inspirowane przez Stany Zjednoczone prawa rasowe zostały narzucone społeczeństwu niemieckiemu wraz z ustanowieniem praw norymberskich, które zostały uchwalone 15 września 1935 r. Naziści postrzegali amerykańskie prawa rasowe jako odpowiednią politykę, którą mogą zastosować wobec różnych grup, takich jak Żydzi, którzy ostatecznie stali się nieobywatelami. Rdzenni Amerykanie, Filipińczycy, Afroamerykanie i inni byli również uważani za nieobywateli, nawet jeśli mieszkali w Stanach Zjednoczonych lub na ich skolonizowanych terytoriach. Ale był jeden aspekt amerykańskich praw rasowych, który interesował nazistów - były to prawa przeciwko krzyżowaniu ras, które zabraniały małżeństw międzyrasowych w około 30 stanach USA, gdzie ci, którzy łamali prawo w USA, byli surowo karani.

Operacja Paperclip: Dlaczego rząd USA rekrutował nazistów po II wojnie światowej

Pogłoski o wojnie nuklearnej są dziś bardziej rozpowszechnione niż kiedykolwiek od czasu inwazji Rosji na Ukrainę. Aktor Ukrainy, och, przepraszam, miałem na myśli prezydenta, Wołodymyra Zełenskiego wezwał do „uderzeń prewencyjnych”, aby powstrzymać Rosję od użycia broni nuklearnej. Chociaż wkrótce potem wycofał te roszczenia, to wezwał Zachód do uderzenia Rosji bronią nuklearną w ramach środków zapobiegawczych, co było niezwykle niebezpieczną retoryką. Mówiąc o broni jądrowej, czy wiecie, kto pierwotnie zaproponował pomysł umieszczenia bomb atomowych na pociskach balistycznych? Był to pomysł zaczerpnięty od nazistowskich naukowców zajmujących się rakietami, zatrudnionych przez rząd Stanów Zjednoczonych podczas II wojny światowej. Oryginalny program nazywał się Uranprojekt lub „Uranium Project” w celu rozwoju technologii jądrowej do budowy broni i reaktorów.

W ostatnich latach II wojny światowej amerykańskie agencje wywiadowcze i kompleks wojskowo-przemysłowy potajemnie przetransportowały z Niemiec ponad 1600 nazistowskich naukowców i ich rodzin, którzy byli ekspertami w różnych dziedzinach, w tym w rakietach, aerodynamice, broni chemicznej i medycynie. Była to „Operacja Spinacz”. Dla armii USA pracowali naziści, którzy również przygotowywali raporty wywiadowcze, wywoływali strach i panikę, że Sowieci zamierzają przejąć świat, co było przesadą. Ale tym, czego najbardziej obawiał się rząd USA, było to, że Związek Radziecki w ramach operacji Osoawiachim z ponad 2500 byłymi nazistowskimi naukowcami i inżynierami, którzy zostali zwerbowani w sowieckiej strefie okupacyjnej Niemiec (SBZ) i Sowiecki sektor Berlina byłby o krok przed rządem USA w rozwoju broni i w innych dziedzinach.

Jednym z ważnych faktów historycznych dotyczących amerykańskich nazistowskich naukowców była rekrutacja Wernhera von Brauna lub znanego pod pełnym nazwiskiem jako Wernher Magnus Maximilian Freiherr von Braun, który był członkiem partii nazistowskiej i Allgemeine SS lub „General SS” - głównego oddziału sił paramilitarnych nazistowskich Niemiec. Wernher von Braun był również szefem działu rozwoju technologii rakietowej. Uważany za pioniera technologii rakietowej i kosmicznej w USA, był także głównym architektem superciężkiej rakiety nośnej Saturn V, która rzekomo pomogła wystrzelić statek kosmiczny Apollo na Księżyc.

Nazistowscy naukowcy pomogli także rządowi USA i CIA w opracowaniu programów broni chemicznej i biologicznej, które obejmowały użycie gazu sarin i innej niebezpiecznej broni wojennej, w tym VX (środek nerwowy) i oczywiście najczęściej używanej broni biologicznej podczas wojny w Wietnamie, Agent Orange. Innymi słowy, rząd USA wynajął nazistowskich naukowców za ich wiedzę na temat tworzenia broni masowego rażenia, która od tego czasu wyrządziła szkody różnym populacjom na całym świecie. Podczas wojny w Wietnamie armia amerykańska wypuściła Agent Orange na wietnamską ludność, co skutkuje do dziś kalectwem ponad 3 milionów ludzi, którzy mają wady wrodzone i inne problemy zdrowotne.

Amerykański Frankenstein: neonaziści z Ukrainy

Jak wiemy z cennych lekcji historii, rząd USA i CIA wspierały i szkoliły ukraińskich nazistów od 1946 roku. CIA organizowała operacje Stay Behind wraz z OUN-B (neonazistowską Organizacją Ukraińskich Nacjonalistów) we wschodniej Europie i na innych obszarach, aby pomóc ukraińskim nacjonalistom, którzy zostali wysłani w celu destabilizacji sowieckiej Ukrainy za pomocą tajnych operacji, takich jak użycie komandosów do zabójstw sowieckich urzędników, sabotażu infrastruktury i popełniania aktów terroryzmu.

Historia rządu Stanów Zjednoczonych i jego agentów CIA pokazuje, że wspierali oni ukraińskiego zbrodniarza wojennego Stephana Banderę w rozwoju ukraińskiego ruchu podziemnego w celu destabilizacji sowieckiej Ukrainy, więc CIA i jej Biuro Koordynacji Polityki (OPC) oraz Biuro Operacji Specjalnych (OSO) ) planował tajne operacje z OUN-B i udzielał wsparcia antyradzieckiej Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) w wojnie psychologicznej w sowieckiej strefie wpływów. CIA odtajniła swoją historyczną relację o ich powiązaniach z ukraińskimi nacjonalistami, którzy współpracowali z nazistami podczas zimnej wojny w książce Kevina C. Ruffnera Sojusznicy zimnej wojny: początki relacji CIA z ukraińskimi nacjonalistami szczegółowo opisując, w jaki sposób
„CIA ponownie nawiązała i rozszerzyła swoje kontakty z Ukraińcami i innymi osobami w celu tajnych działań przeciwko komunistom oraz jako aktywa wojenne do wykorzystania za liniami Armii Czerwonej jako partyzanci, sabotażyści i przywódcy ruchu oporu”. Relacja historyczna poszła dalej stwierdzając, że „czasem brutalna historia wojenna wielu grup emigrantów zatarła się, gdy stały się one bardziej krytyczne wobec CIA”.

Przenieśmy się do listopada 2013 roku, kiedy to miały miejsce masowe protesty zwane Euromajdanem przeciwko polityce prezydenta Wiktora Janukowycza, który podjął decyzję o zacieśnieniu więzi z Rosją i Euroazjatycką Unią Gospodarczą zamiast kontynuacji stosunków politycznych i gospodarczych z Unią Europejską i odrzuceniu umowy z UE o wolnym handlu. Następnie, w lutym 2014 r. nastąpiła tak zwana rewolucja na Majdanie - doszło do gwałtownych starć demonstrantów z rządowymi siłami bezpieczeństwa w stolicy Ukrainy, Kijowie, co doprowadziło do zamachu stanu na demokratycznie wybranego prezydenta Wiktora Janukowycza. Wkrótce potem rozpoczęła się wojna rosyjsko-ukraińska i narodził się inspirowany przez neonazistów batalion Azow, który stał się ruchem oporu przeciwko wszystkiemu, co rosyjskie.

22 stycznia 2022 roku Yahoo News, które jest częścią mediów głównego nurtu, opublikowało artykuł zatytułowany „Ukraińskie paramilitary wyszkolone przez CIA mogą przejąć centralną rolę w przypadku inwazji Rosji ” i zasadniczo przyznał, że CIA potajemnie szkoliła siły ukraińskie od 2015 roku.

Podczas gdy tajny program, prowadzony przez paramilitarne jednostki pracujące dla Oddziału Lądowego CIA – obecnie oficjalnie znanego jako Departament Lądowy – został ustanowiony przez administrację Obamy po rosyjskiej inwazji i aneksji Krymu w 2014 r., i rozwinął się pod rządami Trumpa, administracja Bidena jeszcze go wzmocniła, powiedział były wysoki rangą urzędnik wywiadu w kontakcie z kolegami w rządzie.

Według Yahoo News, bezimienny były wysoki rangą urzędnik wywiadu powiedział, że „jeśli Rosjanie dokonają inwazji, ci [absolwenci programów CIA] staną się waszą milicją, waszymi przywódcami powstańczymi” i że „teraz szkolimy tych facetów przez osiem lat. To naprawdę dobrzy wojownicy. Właśnie tam program agencji może mieć poważny wpływ”. Trzeba się zastanawiać, ilu z nich faktycznie było zradykalizowanymi neonazistami.

W 2018 roku Reuters opublikował komentarz Josha Cohena Ukraiński problem neonazistowski, który wyjaśnia problem Ukrainy z nazistami zapełniającymi szeregi Milicji Narodowej. Cohen powiedział, że „demonstracja 28 stycznia w Kijowie, zorganizowana przez 600 członków tak zwanej „Milicji Narodowej”, nowo utworzonej ultranacjonalistycznej grupy, która przysięga „użyć siły w celu zaprowadzenia porządku”, ilustruje to zagrożenie”. Cohen dodał, że Milicja Narodowa zwerbowała członków z powiązanego z nazistami batalionu Azow:
Wielu członków Milicji Narodowej wywodzi się z ruchu Azow, jednego z około 30 prywatnie finansowanych „batalionów ochotniczych”, które na początku wojny pomagały regularnej armii w obronie terytorium Ukrainy przed rosyjskimi separatystami. Chociaż Azow używa symboliki z czasów nazistowskich i rekrutuje neonazistów w swoje szeregi, niedawny artykuł w Foreign Affairs bagatelizuje wszelkie zagrożenia, jakie może stwarzać grupa, wskazując, że podobnie jak inne ochotnicze bojówki, Azow został „powściągnięty” poprzez integrację z Siłami Zbrojnymi Ukrainy. Chociaż prawdą jest, że prywatne milicje nie rządzą już frontem bitwy, Kijów musi się teraz martwić o front wewnętrzny.

Cohen najwyraźniej podąża za narracją mediów głównego nurtu, kiedy powiedział, że Putin przejął Krym, choć w rzeczywistości to rosyjskojęzyczni mieszkańcy Krymu głosowali w referendum za ponownym zjednoczeniem z Federacją Rosyjską. Trzeba jednak przyznać, że Cohen wspomina fakt, że Batalion Azowski i Prawy Sektor cieszą się dużym szacunkiem, ponieważ walczyły z separatystami wspieranymi przez Rosję. Cohen wspomniał także o obozach szkoleniowych dla dzieci batalionu Azow:

Kiedy cztery lata temu zajęcie Krymu przez prezydenta Rosji Władimira Putina po raz pierwszy ujawniło opłakany stan ukraińskich sił zbrojnych, prawicowe bojówki, takie jak Azow i Prawy Sektor, wkroczyły do wyłomu, odpierając wspieranych przez Rosję separatystów, podczas gdy regularne ukraińskie wojsko przegrupowało się. Chociaż w rezultacie wielu Ukraińców nadal odnosi się do milicji z wdzięcznością i podziwem, najbardziej skrajne z tych grup promują nietolerancyjną i nieliberalną ideologię, która w dłuższej perspektywie zagraża Ukrainie. Od czasu kryzysu krymskiego bojówki zostały formalnie włączone do sił zbrojnych Ukrainy, ale niektóre opierały się pełnej integracji: na przykład Azow prowadzi własne obozy szkoleniowe dla dzieci, a sekcja karier kształci rekrutów, którzy chcą przenieść się do Azowa ze zwykłej służby wojskowej.

Chociaż twierdzenia Cohena obnażają ukraińskich neonazistów, podąża on również za narracją zachodniego establishmentu i mediów głównego nurtu, że „twierdzenia Kremla, że Ukraina jest gniazdem faszystów szerszeni, są fałszywe: partie skrajnie prawicowe wypadły słabo w ostatnich wyborach parlamentarnych na Ukrainie, a Ukraińcy zareagowali alarmem na demonstrację Milicji Narodowej w Kijowie”, co jest kłamstwem.
Stwierdzenie Cohena jest fałszywe, w rzeczywistości jest sprzeczne, gdy napisał na początku swojego artykułu, że „członkowie 
Milicji Narodowej byli rekrutowani z ruchu Azow”, ale nie ma się co martwić, ponieważ „Azow został „powstrzymany” przez integrację z siłami zbrojnymi Ukrainy” przynajmniej według Cohena, który czerpał dezinformację z magazynu Foreign Affairs, będącego publikacją należącą do Council of Foreign Relations (Rady Stosunków Zagranicznych), ulubieńca amerykańskiego establishmentu politycznego.

Czy zatem rząd USA, kompleks wojskowo-przemysłowy i CIA wspierają obecnie ukraińskich neonazistów w ich trwających wysiłkach wojennych przeciwko Rosji? Cóż, odpowiedź na to pytanie powinna być już oczywista.
Timothy Alexander Guzman
*
Timothy Alexander Guzman jest niezależnym badaczem i pisarzem, który koncentruje się na sferach politycznych, ekonomicznych, medialnych i historycznych.

Powyższy tekst pochodzi z Global Research, 23.11.22 - https://www.globalresearch.ca/us-nazi-connection-since-world-war-ii-from-inspiring-third-reich-to-supporting-neo-nazis-ukraine/5796800?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles