banner

 

Polska Federacja Biotechnologii zaprasza w dniach 3-5 kwietnia na drugie Warsztaty Naukowe „DNA - Encyklopedia Życia", które odbędą się w Kampusie SGGW na warszawskim Ursynowie.

Impreza ta przybliży wszystkim uczestnikom praktyczną stronę biotechnologii - jej zastosowania i korzyści, jakie możemy z nich czerpać. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby spotkać najlepszych polskich naukowców oraz zobaczyć jak wygląda praca biotechnologa w laboratorium. Współorganizatorami tego wydarzenia są: Koło Naukowe Biotechnologów „KNBiotech" z SGGW, Szkoła Festiwalu Nauki oraz Fundacja BioEdukacji.

Warsztaty będą podzielone na część wykładową oraz eksperymentalną, a tematem przewodnim w tym roku jest „Historia biotechnologii  - od starożytności do XXI wieku". W programie wykorzystano najistotniejsze, przełomowe odkrycia w dziedzinie biotechnologii, mające zastosowanie w życiu codziennym, z uwzględnieniem m.in. nowoczesnych postaci leków, wykorzystania komórek macierzystych w medycynie czy odczytywania genomów roślinnych. Udział w interaktywnych pokazach i możliwość samodzielnego przeprowadzenia rozmaitych eksperymentów w laboratorium to świetny sposób spędzenia czasu zarówno w gronie przyjaciół, jak i z rodziną. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Patronat Honorowy nad Warsztatami w tym roku objęli: minister nauki prof. Barbara Kudrycka, rektor SGGW prof. Alojzy Szymański oraz prezes PFB prof. Tomasz Twardowski. 

oem software