banner

Przemysłowy Instytut Elektroniki - www.pie.edu.pl

Autor: Waldemar Pławski 2007-07-24

Przemysłowy Instytut Elektroniki, podobnie jak Instytut Tele- i Radiotechniczny, wyłonił się z Instytutu Radiotechnicznego, kierowanego przez profesora Janusza Groszkowskiego. Po II wojnie światowej reaktywowano go na bazie biura konstrukcyjnego Zakładów Wytwórczych Lamp Elektrycznych im. Róży Luksemburg, a pod obecną nazwą zaczął działać w 1956 roku.
Obecnie PIE jest podstawową jednostką naukowo-badawczą elektroniki próżniowej, ale jego zakres działania jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. systemy pomiarowe dla diagnostyki medycznej, systemy baz danych dla laboratoriów badawczych i zastosowań przemysłowych, systemy sterowania napędów pozycjonujących, półautomatyczne systemy dla sitodruku, regulatory temperatury i sterowniki procesów cieplno-chemicznych, elektryczne urządzenia grzejne i piece laboratoryjne, próżniowe komory gaszeniowe i wiele innych zagadnień.
Na głównej stronie Instytutu znajdują się odnośniki do takich podstron jak informacje ogólne (historia, statut, struktura), działalność badawczo-rozwojowa (tematy, granty, publikacje i patenty), produkty i usługi (usługi badawcze, oferta produkcyjna), jakość i certyfikacja, konferencje, przetargi. Jest też odrębny odnośnik do Zakładu Doświadczalnego PIE wraz z jego ofertami, listą pracowników, dokumentacją, wykazem kontaktów itp.

oem software