banner

W dniach 5-8 września 2006r. na Uniwersytecie Gdańskim odbyło się I Forum Matematyków Polskich. Organizatorem było Polskie Towarzystwo Matematyczne.

 I Forum Matematyków Polskich stanowi nową formułę dorocznych zjazdów Polskiego Towarzystwa Matematycznego, jednego z najstarszych polskich towarzystw naukowych. Obejmuje problematykę badań naukowych w zakresie zastosowań, edukacji i popularyzacji matematyki. W programie przewidziano ponad 20 spotkań naukowych dla około 200 matematyków z Polski. Podczas Forum wręczono doroczne nagrody Polskiego Towarzystwa Matematycznego za osiągnięcia badawcze oraz popularyzację matematyki.

Forum Matematyków Polskich towarzyszyły imprezy i spotkania: sesja gier i zabaw dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, spotkanie nauczycieli trójmiejskich szkół z Markiem Legutko oraz spotkanie z Michałem Szurkiem, autorem książki ,,Wykłady o nauczaniu matematyki?. W Bibliotece Gdańskiej PAN otwarto ekspozycję "Gdańscy Matematycy ? XVI-XVIII?. Można tam tez oglądać wystawę dzieł Mikołaja Kopernika i Jana Heweliusza.