Jesienią tego roku Instytut Wzornictwa Przemysłowego inauguruje swoją działalność edukacyjno-szkoleniową. Rozpocznie od warsztatów, skierowanych do przedsiębiorstw (do wyższej kadry zarządzającej oraz kierowników produktu) oraz dziennikarzy i publicystów. Celem szkoleń będzie uświadomienie istoty wzornictwa jako kluczowego elementu w strategii rozwoju firmy i w uzyskaniu przewagi konkurencyjnej na rynku. Podczas szkoleń będzie położony nacisk na tematykę związaną z zarządzaniem rozwojem nowego produktu, w tym na metody zarządzania ryzykiem i pracę z case studies (dla przedsiębiorstw), czy zwrócenie uwagi na pozaestetyczne aspekty rozwoju produktu (dla dziennikarzy). Szkolenia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę: wykładowców - praktyków z obszaru wzornictwa oraz trenerów mających wieloletnie doświadczenie w pracy w przedsiębiorstwach. Po informacje szczegółowe dotyczące warsztatów jesiennych zapraszamy już w lipcu na stronę IWP (www.iwp.com.pl). W przyszłości centrum edukacyjne IWP planuje poszerzyć swoją działalność o szkolenia dla innych grup profesjonalistów (w tym projektantów) oraz studia podyplomowe.